Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a pátek 7. června. Meteorologové varují před silnými bouřkami

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Nad střední Evropou se bude vlnit frontální rozhraní oddělující teplejší vzduch na jihovýchodě od chladnějšího na severozápadě, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):

Polojasno až oblačno, místy, zejména v jihovýchodní polovině území přeháňky nebo bouřky, i velmi silné. Postupně ubývání srážek a částečně i oblačnosti a k ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 15 až 11 °C, na severozápadě až 8 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.


KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Zejména v jihovýchodní polovině území se mohou vyskytnout silné až velmi silné bouřky doprovázené především nárazy větru kolem 70 km/h, ojediněle i kolem 90 km/h, kroupami a přívalovými srážkami. Vzhledem k vysokému nasycení může zejména u toků odvodňujících Beskydy dojít k dosažení 1. až 2. stupně povodňové aktivity.


Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup


Počasí přes den (07-24):

Polojasno až oblačno, zpočátku místy i skoro jasno a ojediněle mlhy. Ojediněle, odpoledne zejména v jihovýchodní polovině území místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Večer ubývání srážek a oblačnosti. Nejvyšší teploty 20 až 24 °C, na jihovýchodě až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný západní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.


KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Odpoledne a k večeru se mohou zejména na jihovýchodě a jihu území ojediněle vyskytnout silné bouřky doprovázené především kroupami, nárazy větru kolem 70 km/h a přívalovými srážkami. Vzhledem k vysokému nasycení může se mohou u toků odvodňujících Beskydy vyskytovat 1. až 2. stupně povodňové aktivity.


Tlaková tendence: setrvalý stav, během dne slabý pokles

Témata:  počasí bouřky

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy