Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):
Oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, místy zejména ve východní polovině území i bouřky, ojediněle i silné. Nejnižší teploty 20 až 16 °C, na západě až 14 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.


KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Ojediněle se vyskytnou silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru kolem 70 km/h.


Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup


Počasí přes den (07-24):
Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na východě ojediněle i bouřky. Během dne postupně až polojasno a srážky jen ojediněle. Nejvyšší teploty 21 až 25 °C, na jihovýchodě až 27 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s se bude měnit na severozápadní a večer bude slábnout.


Tlaková tendence: setrvalý stav

Témata:  počasí bouřky

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy