Počasí: Česko zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové

Před studenou frontou, která večer postoupí ze západní do střední Evropy, k nám vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihu. Přechod fronty bude místy doprovázen deštěm a silnými bouřkami, varuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Skoro jasno až polojasno, odpoledne od západu přibývání oblačnosti a k večeru v Čechách místy déšť, přeháňky nebo bouřky, i silné. Nejvyšší teploty 26 až 30 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C, na Šumavě kolem 23 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, v západní polovině Čech vítr jen slabý proměnlivý do 4 m/s. K večeru se v Čechách vítr bude měnit na mírný západní 2 až 6 m/s, v bouřkách a na frontě přechodně zesílí.

Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek, doprovázených přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny přes 30 mm, zesílením větru a menšími kroupami, informuje ČHMÚ.

Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky