Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí: V Česku se o víkendu ochladí, hrozí i silné bouřky

déšť
déšť
Foto: Pixabay

V Česku se o víkendu ochladí, v sobotu nejvyšší denní teploty na většině území nepřekročí 30 stupňů Celsia a v neděli zůstanou pod 25 stupni. O něco vyšší teploty čekají meteorologové na východě země. Obloha se o víkendu zatáhne a hrozí i silné bouřky.

Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na dnešek a pátek platí výstraha meteorologů před vysokými teplotami, tropické teploty panují v Česku již několik dní.

"Dnešní ráno je asi o čtyři stupně chladnější než včera (ve středu), měříme nejčastěji 16 až 12 stupňě Celsia. Na naše území dnes ale začne zesilovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu, teploty proto opět vystoupají na tropických 29 až 33 stupně Celsia," uvedl dnes ráno ČHMÚ na facebooku. Bude jasno až polojasno, oblaka podle meteorologů začnou přicházet od západu až večer, a tak se v západní polovině území do půlnoci objeví ojedinělá přeháňka nebo bouřka.

V pátek bude nejtepleji na jihu Moravy, platí tam výstraha s vysokým stupněm nebezpečí, teploty mohou překročit 34 stupňů Celsia. V ostatních regionech Česka se teploty budou pohybovat mezi 30 až 34 stupni Celsia.

V sobotu meteorologové očekávají nejvyšší denní teploty 25 až 29 stupňů Celsia, na jihovýchodě území až 31 stupňů. Přes den bude oblačno, místy se objeví přeháňky, hrozí i silné bouřky. V neděli se přeháňky nebo občasný déšť vyskytnou na většině území, na východě může místy bouřit. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 19 až 23 stupni Celsia, na Moravě a ve Slezsku mezi 24 až 28 stupni.

Na začátku příštího týdne teploty klesnou ke 20 stupňům a podle předpovědi bude pršet na většině území.

Témata:  počasí bouřky déšť

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

11. července 2024 12:43

Léto přináší nejen vysněné dovolené, ale i více dopravních nehod

Léto je tady a s ním i doba vytoužených dovolených. Pro mnoho Čechů to znamená sbalit kufry, naložit auto a vyrazit na cestu za sluncem do jihoevropských destinací. To výrazně ovlivňuje provoz na českých dálnicích a silnicích 1. třídy, zejména na jižních tazích. Bohužel, s intenzivnější dopravou v tomto období roste i počet dopravních nehod. Podle analýzy Portálu nehod totiž na komunikacích směřujících na jih České republiky v době prázdnin naroste počet nehod oproti průměru celého roku o 20 %.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy