Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nejlepší rychlá nebankovní půjčka roku 2015 - známe výsledky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Odborný finanční web Finparada.cz zveřejnil výsledky žebříčku „Finanční produkt roku 2015“, který nově zahrnoval i hodnocení rychlých nebankovních půjček. Ty z Vás, kteří nabídku nebankovních společností sledují pravidelně, výsledky příliš nepřekvapí…

I v tomto žebříčku se na velmi dobré pozici umístila nebankovní půjčka společnosti Kouzelná půjčka, na které analytici kladně hodnotili fakt, že Kouzelná půjčka:

poskytuje novým klientům půjčku až 10 000 Kč (jako jediná z 3 nejlépe hodnocených společností) poskytuje stálým klientům půjčku až 50 000 Kč se splatností až 90 dnů (jako jediná z 3 nejlépe hodnocených společností) umožňuje svým klientům prodloužení splatnosti půjčky za poplatek nabízí v rámci akční nabídky slevu 50 % na úrocích

Pokud se podíváme na další parametry nebankovních půjček (ty, které analytici Finparada.cz nehodnotili), rozdíly v nabídkách jsou ještě výraznější, tj. společnosti nejlépe hodnocené v žebříčku Finaprada.cz by se ještě více odlišily od konkurence. Pojďte se s námi teď podívat, co jsme zjistili při zkoumání internetových stránek nebankovních společností působících v České republice.Rychlé půjčky – pro nové klienty nejčastěji do 1 000 KčZe 45 zkoumaných nebankovních společností jich 36 na svých webech komunikuje omezení pro nové klienty, kdy pouze 2 nabízí novým klientům první půjčku ve výši 10 000 Kč. Nejvíce společností (9) nabízí novým klientům půjčku v maximální výši „pouhých“ 1 000 Kč. 27 z 36 společností nenabízí novým klientům více jak 5 000 Kč! Rychlá nebankovní půjčka je tedy stále určena především těm, kteří potřebují peníze na „drobné“ výdaje. Pokud byste si potřebovali rychle půjčit např. na vážnější opravu automobilu, zasklení rozbitých oken či vymalování bytu, moc na výběr (co do počtu společností) mít nebudete.

Půjčujete si a splácíte včas? Čeká Vás odměnaVěrní a řádně splácející se klienti mají u nebankovních společností výrazně lepší nabídky, než klienti noví. 2 společnosti svým „vracejícím se“ klientům nabízí půjčku až 50 000 Kč. Ze 45 zkoumaných nebankovních společností nabízí 6 půjčku vyšší jak 10 000 Kč. Tj. pokud si u nebankovních společností půjčujete opakovaně, můžete si dovolit „havárii“ v podobě porouchaného auta, pračky, rozbitých oken apod., protože u nebankovních společností pravděpodobně získáte půjčku na zaplacení těchto škod.

Peníze rychle? Většinou anoZe 45 zkoumaných nebankovních společností jich 38 na svém webu komunikuje to, že peníze zasílají novým klientům bankovním převodem, 5 společností zasílá peníze novým klientům poštovní poukázkou, zbylé 3 společnosti toto nekomunikují.

Pravděpodobnost toho, že narazíte na společnost, která Vám (jako novému klientovi) zašle peníze poštovní poukázkou, je malá, pokud však potřebujete peníze skutečně rychle, vyplatí se zjistit si, jakým způsobem Vám je nebankovní společnost pošle.

Témata:  půjčky CZK

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 17:29

Bezpečnostní problémy společnosti Boeing přetrvávají. Akcie od začátku roku ztratily třetinu své hodnoty

Společnost Boeing (BA), největší světový výrobce letecké techniky, je opět pod drobnohledem veřejnosti kvůli nedávnému incidentu, kdy se za letu oddělil kryt motoru, což vedlo k nouzovému přistání. Tento incident se přidává k řadě bezpečnostních problémů, kterým společnost čelí, včetně lednového incidentu s oddělením dveří, k němuž došlo jen několik dní před vypršením dohody s ministerstvem spravedlnosti. Pokud úřady zjistí porušení dohody, může Boeing čelit znovuotevření smrtelných případů z let 2018 a 2019.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

CZK

Šmejdi vytahují z lidí peníze za promlčené dluhy. Jak se bránit?

Spotřebitelská poradna dTestu se setkává s případy lidí, kterým vznikl dluh tak dávno, že už na něj zapomněli. Léta ho po nich totiž nikdo nevymáhal. Z ničeho nic jim však přišla výzva od advokátů vymahačské společnosti, ať dluh neprodleně uhradí, jinak na ně bude podána žaloba. Jde o prázdné výhrůžky, nebo musí spotřebitel naopak zbystřit? A jak se vůbec bránit těmto praktikám?