Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jste pojištěncem VZP? Tak POZOR! Toto vás letos povinně čeká

VZP
VZP
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

V průběhu letošního roku chce pojišťovna přesměrovat všechny úhrady pojistného na účty vedené u Komerční banky. Doposud má tuzemská zdravotní pojišťovna účty ještě u dalších dvou bank ČSOB a GE Money Bank.

Po převedení plateb pojistného k jedné bance VZP ušetří jen na poplatcích za transakce nejméně 20 milionů korun ročně, informuje pojišťovna.

Zároveň bude pro ni jednodušší řídit pohyb peněz, které prochází Základním fondem zdravotního pojištění. Tento fond určuje podle VZP, celkový výsledek hospodaření pojišťovny.

"V současné době posílá platby pojistného na účty Všeobecné zdravotní pojišťovny zhruba 954 tisíc plátců. Z toho zatím jen necelá čtvrtina (227 tisíc) využívá účty, které má VZP vedené u KB. Přes tři čtvrtiny plátců (722 tisíc), kteří posílají pojistné na účty u ČSOB a GE Money Bank, proto budou muset v průběhu letošního roku změnit platební příkaz či složenkou začít platit na účet u KB," sdělil mluvčí pojišťovny Oldřich Tichý.

"VZP se rozhodla pro KB hlavně kvůli výši poplatků za uskutečněné transakce, ty jsou ve srovnání s některými jinými bankami i šestatřicetkrát nižší," dodává Tichý.

Účty vedené u jiných bank zůstanou aktivní do konce letošního roku, přesto pojišťovna doporučuje, aby klienti nenechávali změnu až na poslední chvíli.

Témata:  VZP

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy