Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČOI zakázala prodej USB nabíječky GoGen ACH 100, hrozí u ní úraz proudem

Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečnou nabíječku
Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečnou nabíječku
Foto: ČOI

Česká obchodní inspekce (ČOI) varovala spotřebitele před používáním USB nabíječky GoGen ACH 100, po zapojení do elektrické zásuvky u ní hrozí úraz, případně až smrt po zásahu elektrickým proudem. Inspekce zakázala prodej výrobku a nahlásila ho ministerstvu průmyslu a obchodu, informace zveřejnila i v evropském seznamu nebezpečných výrobků RAPEX. ČOI tom dnes uvedla v tiskové zprávě.

"ČOI identifikovala u tohoto výrobku vážné riziko úrazu elektrickým proudem až smrti tím, že se uživatel dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku," popsala inspekce rizika používání nabíječky.

Podobné riziko podle dřívějších informací ČOI hrozí také u USB nabíječky SWISSTEN CLT304, kterou před časem také nechala stáhnout z tuzemského trhu. Obě zmíněné nabíječky pochází z Číny.

Témata:  ČOI

Aktuálně se děje

24. května 2024 15:53

24. května 2024 10:49

21. května 2024 11:41

Zlato je uchovatelem hodnoty v čase prověřeným historií lidstva, říká expert

Cena zlata se v posledních týdnech vyšplahala do rekordních výšin. Jaké jsou hlavní argumenty růstu ceny žlutého kovu a jaký je potenciál dalšího růstu? O zlatě, jeho aktuálních cenách a predikci do blízké budoucnosti jsme si povídali s generálním ředitelem společnosti SAFE HERITAGE, a.s. a majitelem značky Zlaťáky.cz Martinem Štichem.

Zdroj: Petr Hanisch

Další zprávy