Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČOI zakázala prodej USB nabíječky GoGen ACH 100, hrozí u ní úraz proudem

Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečnou nabíječku
Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečnou nabíječku
Foto: ČOI

Česká obchodní inspekce (ČOI) varovala spotřebitele před používáním USB nabíječky GoGen ACH 100, po zapojení do elektrické zásuvky u ní hrozí úraz, případně až smrt po zásahu elektrickým proudem. Inspekce zakázala prodej výrobku a nahlásila ho ministerstvu průmyslu a obchodu, informace zveřejnila i v evropském seznamu nebezpečných výrobků RAPEX. ČOI tom dnes uvedla v tiskové zprávě.

"ČOI identifikovala u tohoto výrobku vážné riziko úrazu elektrickým proudem až smrti tím, že se uživatel dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku," popsala inspekce rizika používání nabíječky.

Podobné riziko podle dřívějších informací ČOI hrozí také u USB nabíječky SWISSTEN CLT304, kterou před časem také nechala stáhnout z tuzemského trhu. Obě zmíněné nabíječky pochází z Číny.

Témata:  ČOI

Související

Aktuálně se děje

20. května 2026 15:20

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

12. května 2026 17:18

Evropa zaostává. Bez amerického deštníku by byla zadluženější než USA

V uplynulém týdnu se na českých sítích strhla mela. Jakub Landovský, jehož zmocnění pro plnění závazků vůči NATO dnes schvaluje vláda, nejprve glosoval slova finského prezidenta Alexandra Stubba. Ten v projevu na Hradě vyzval přítomné v obecenstvu, ať si připomenou, jak pozitivně EU změnila jejich život za posledních třicet let. „V roce 1996 měla EU patnáct členů a 28 % světového HDP. Dnes má 27 členů, a 15 % globálního HDP,“ rýpl si nato novopečený zmocněnec vyzdvižením čísel, která příliš nepečetí vzkaz, jejž chtěl Stubb z Hradu vyslat.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy