Pojišťovny se zlobí: Konec výhodných pojistek pro ženy je hloupost!

Poslední den zbývá ženám na uzavření životní pojistky za stávajících, výhodnějších, podmínek. Od pátku totiž vstoupí v platnost nařízení Evropského soudu, které zavede sjednocené sazby pro obě pohlaví, upozorňuje společnost Rentia.

660
reklama

"Na základě nového nařízení zanikne individuální ocenění nebezpečí a ženám může narůst pojistné pro jednotlivá rizika až o 100 procent. To znamená, že si ženy u životního pojištění připlatí až stovky korun," říká Kamil Durčák, produktový manažer společnosti Rentia, divize AWD ČR.

V pátek končící podmínky v oblasti životní pojistky ženy cenově zvýhodňují, muži totiž platí v průměru o několik desítek procent více. Nařízení Evropského soudu však s konečnou platností sjednocuje rizikovost pro obě pohlaví, čímž ženy o dosavadní výhodu přijdou.

"Rozhodnutí Evropského soudního dvora nepovažuji za příliš moudré. Popírá totiž jeden ze základních principů pojištění, kterým je individuální ocenění rizika.

Rozhodnutí také ignoruje všeobecně známé statistiky, podle kterých se ženy dožívají vyššího věku než muži. Ženy jsou tak bezesporu pro pojišťovny méně rizikové," uvedl k nadcházejícím změnám Durčák.

Evropská unie trvá na sjednocení sazeb už několik let. Již směrnice z roku 2004 stanovila členským státům povinnost nezohledňovat pohlaví při výpočtu pojistného, a to nejpozději do 21. prosince 2007. Česko bylo však jedním ze členských států, který měl výjimku přiměřeně ceny upravovat.

Témata: pojišťovny

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky