Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Minimální mzda se asi zvedne až na 8500

Vláda se shodla se zaměstnavateli a odbory, že minimální mzda pro příští rok stoupne na 8400 až 8500 korun, informoval agenturu Mediafax důvěryhodný zdroj. Odboráři původně požadovali nárůst z 8000 na 9200 korun, nakonec se spokojili s příslibem, že příští rok se bude jednat o dalším zvýšení.

"Nevím, jestli se tomu dá říkat dohoda. Odbory budou se skřípěním zubů respektovat minimální mzdu 8400 až 8500 korun s tím, že tripartita se k ní příští rok vrátí," uvedl zdroj Mediafaxu s tím, že na úterním jednání pléna tripartity o ní diskuse už skončila. O tom, jestli minimální mzda pro příští rok stoupne o 400 nebo o 500 korun, rozhodne vláda na návrh ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09). Zvýšení mzdového minima maximálně na 8500 korun podporovali před jednáním tripartity zaměstnavatelé, odbory chtěly nárůst výraznější - o 15 procent na 9200 korun. Minimální mzda se neměnila pět let a ještě letos je na úrovni 8000 korun. Tripartita jedná na Úřadě vlády od 9 hodin, většinu dopoledne věnovala otázce daňových změn, nad kterými se - především kvůli odborům - nedohodla.

Témata:  minimální mzda

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 19:38

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy