Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nezbytná výbava pro váš nový interiér? Mnohé zvládnete také sami

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Pokud jste právě v situaci, že zařizujete nový interiér, tak se vám nepochybně budou hodit zajímavé tipy a nápady na to, co ještě zlepšit, nebo co udělat jinak. Pojďme se v našem článku podívat na některé takové tipy, které vám pomohou k lepšímu životu doma.

Ve zdravém prostředí je potřeba správné klima

Začneme hned tím, co celá řada lidí opomíjí. Není to totiž na první pohled vidět. Hovoříme o vzduchu a celkově o prostředí, které je přímo všudypřítomné ve vašem interiéru. Můžeme začít už u tepelné pohody v domácnosti, čemuž pomohou dobré nové žaluzie. Vybírat si můžete z různých typů žaluzií, ale doporučujeme v tomto případě vsadit na žaluzie venkovní, které dokáží odstranit sluneční záření zejména na jižní straně, a díky venkovnímu umístění v horkém létě tolik neproniká teplo do interiéru.

Nezapomínejte ale v interiéru také často větrat, protože to je důležité pro naše zdraví. Pokud máte doma vydýchaný vzduch, určitě to není dobré. Někdy se navíc může kumulovat vlhkost, což vyústí až v nutnost pořídit odvlhčovače. Tyto přístroje ale mohou být nápomocné v domácnosti tak jako tak, zejména v místnostech, kde bojujete s větší vlhkostí. Takovým příkladem může být například:

  • Koupelna či prádelna
  • Garáž nebo sklepní prostory

Nesprávná vlhkost v interiéru vede k tomu, že můžeme mít respirační problémy, můžeme si přivodit různé alergie a mohou nás ve větší míře trápit plísně. Proto tuto otázku rozhodně nepodceňujte.

Pro krásný interiér

V interiéru ale záleží samozřejmě také na tom, jak se v něm cítíme z hlediska vizuálního. Pokud zařizujete nový interiér, určitě se právě potýkáte s výběrem vhodného vybavení. Mnohdy nenalézáme přesně to, co bychom očekávali, i když nabídka je dnes široká. Můžete si tak pomoci sami a některý nábytek sestavit dle vlastních kreativních představ. Pokud vezmeme takový stůl, tak si třeba stačí vybrat nohy ke stolu, na které si necháte vyrobit vlastní desku. Může se jednat o libovolný stůl, ať už třeba o jídelní stůl, pracovní stůl nebo konferenční stolek v obýváku. Myslete přitom na:

  • Designové provedení
  • Bytelnost konstrukce

Populární jsou dnes bytelná designová kovová provedení pro nohy stolů, které kombinují právě design a bytelnost konstrukce asi nejlépe. Kvalitní stůl si tak můžete vyrobit úplně snadno svépomocí a budete mít doma hotový originál.

Starý jako nový

Příležitost pro vaši kreativitu je také u staršího nábytku. Možná jste ještě nevyhodili všechen starý nábytek, který máte z nějakého důvodu rádi. Třeba k němu máte nostalgický vztah. Pro tyto účely se hodí perfektní látky na čalounění, které vám pomohou oživit starý nábytek a dát mu novou tvář. Můžete si z čalounických potřeb vybírat také výplně, které vám umožní také opravit třeba starou sedačku nebo židli.

Není problém si dnes vybírat z velkého množství různě odolného materiálu, barev a vzorů, které se budou hodit právě do vašeho interiéru. Záleží pouze na vašem vkusu, jak starý nábytek zkombinujete s novým interiérem, taky se může stát jeho výrazným neotřelým prvkem.

Kreativitě se meze nekladou

Pro kreativní tvoření existuje dnes celá řada nástrojů. A jsou i velmi sofistikované. Možná se vám bude zamlouvat koupě 3D termolisu na potisk, který zvládá potisk trojrozměrných předmětů. Můžete si tak v domácnosti vytvořit zajímavé interiérové doplňky, které opět budou maximálně originální.

Pro použití takového lisu si postačí vytvořit vlastní předlohu v libovolném grafickém programu, kterou potom použijete k potisku konkrétního předmětu. Termolisy dokáží pracovat v různém rozsahu teplot, takže se hodí pro potisk nejrůznějších materiálů, a to od plastu až po třeba keramiku.

Témata:  PR článek bydlení

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

16. července 2024 10:49

Půjčování lodí a šlapadel: Jak se chovat na vodě

Letní měsíce a stále častější tropické teploty lákají stále více lidí k vodním radovánkám. I pro ty však platí různá pravidla. Věděli jste, že i při projížďce na šlapadle se z vás stává účastník plavebního provozu, který by měl znát jeho základní pravidla a postup v krizových situacích? A víte, na co si dát pozor v půjčovně lodí nebo jiných plavidel?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

Vláda schválila novou výši započitatelných nákladů na bydlení. Dojde také ke sjednocení částek pro byty v evidenci i mimo ni

Česká republika dlouhodobě podporuje ukrajinské občany, kteří hledají útočiště před ruskou agresí na Ukrajině. Zároveň usiluje o to, aby byla posílena jejich samostatná participace na úhradě základních životních potřeb včetně bydlení. Nyní mají někteří uprchlíci možnost bezplatně bydlet v nouzovém ubytování, od 1. září 2024 ale budou související podmínky upraveny. MPSV proto ve spolupráci s dalšími odborníky připravilo návrh, kterým podpoří tyto cizince i po skončení bezplatného nouzového ubytování. Pro zranitelné osoby bude nová částka činit 6 000 Kč měsíčně a pro ostatní osoby s dočasnou ochranou 4 000 Kč měsíčně.