Sberbank dokončila prodej své rakouské součásti a stáhla se z evropského trhu

Ruská Sberbank dokončila prodej své rakouské dceřiné společnosti. Koupila ji firma, kterou ovládá podnikatel Stefan Zöchling. Největší ruská banka se tak definitivně stáhla z evropského bankovního trhu. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Banka odmítla zveřejnit cenu transakce a uvedla, že získala všechna potřebná povolení regulačních orgánů. Sberbank se po začátku ruské invaze na Ukrajinu loni v únoru stala terčem rozsáhlých sankcí.

Sberbank CZ

"Prodej naší evropské dceřiné společnosti Sberbank Europe zahraničnímu investorovi vyvolala současná situace ve světě," uvedl v prohlášení první místopředseda představenstva Sberbank Alexandr Vedjachin. "S podmínkami transakce jsme spokojeni," dodal.

Sberbank měla v prvním čtvrtletí podle mezinárodních účetních standardů rekordní zisk 357,2 miliardy rublů (92,4 miliardy Kč). Kromě toho, že je Sberbank v Rusku nejdůležitější bankovní institucí, stala se jedním z předních technologických hráčů v zemi a zaujímá stále důležitější roli. Sankce a odcházející konkurenti totiž vytvářejí na trhu mezery, které může zaplnit pouze několik firem.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky