Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Záplavy v Anglii: Voda uvěznila desítky lidí v nákupním centru

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Desítky lidí uvěznily od čtvrtečního večera v nákupním centru v severoanglickém městě Sheffield záplavy vyvolané přívalovými dešti. Zákazníci střediska si tak museli ustlat na lavicích a židlích, informovala britská média.

Varování před velkou vodou platí na stovce míst v severní Anglii a Walesu. Intenzivní srážky tam narušily provoz na silnicích i na železnici a vyžádaly si evakuace.

"Museli jsme si koupit deky a polštáře i jídlo a pití i nové oblečení, protože jsme byli celí mokří," sdělila deníku The Guardian dívka, která v nákupním centru nedobrovolně strávila noc s několika přáteli.

Varování před nebezpečím platí například v okolí řeky Don, která vystoupala do rekordní výše 4,573 metru. Další záplavy by podle meteorologů mohly přijít i dnes, později během dne déšť zeslábne. V noci a dalších dnech ale má zase začít pršet.

Témata:  Velká Británie Povodně obchodní centra

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy