Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

OnlyFans čelí vyšetřování. Kvůli přístupu dětí k obsahu pro dospělé

OnlyFans
OnlyFans
Foto: OnlyFans

Ofcom zkoumá OnlyFans kvůli obavám, že nedostatečně zamezuje dětem přístup k obsahu pro dospělé. Informuje BBC.

Platforma OnlyFans je známá především svým sexuálním obsahem. Nyní je pod drobnohledem regulátora kvůli obavám, že nedostatečně chrání nezletilé před přístupem k tomuto obsahu.

Společnost tvrdí, že se snaží spolupracovat s Ofcomem na zavedení a zdokonalení bezpečnostních opatření online prostředí. Nicméně, tvrdí, že nedávný technický problém ovlivnil určité věkové hranice na jejich webu, i když ty byly vždy nastaveny na věk nad 18 let.

Ofcom ve svém oznámení o vyšetřování upozornil na obavy, že platforma nedostatečně zavedla opatření ke kontrole věku uživatelů, což umožnilo osobám mladším 18 let přístup k "omezenému obsahu", včetně pornografie.

Regulátor také posoudí, zda OnlyFans poskytli úplné a přesné informace v reakci na požadavky.

Britský regulátor médií, dohlížející od listopadu 2020 na platformy pro sdílení videa ve Spojeném království, včetně OnlyFans, Twitch, TikTok, Snapchat a Vimeo, sleduje jejich soulad s národními zákony a předpisy, včetně opatření, která chrání děti před obsahem, který by mohl ohrozit jejich vývoj.

Témata:  OnlyFans Velká Británie

Aktuálně se děje

30. května 2024 17:27

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy