V Peci pod Sněžkou shořela chata Bažina. Škoda je nejméně milion

V Peci pod Sněžkou u sjezdovky Javor v noci na dnešek shořela chata Bažina. Škoda bude nejméně milion korun. Příčinu ohně hasiči vyšetřují. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Chata byla podle hasičů prázdná. Pro hašení hasiči použili vodu ze zasněžovacího systému sjezdovky. S těžkou technikou a s cisternami se k chatě nemohli dostat. ČTK to řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči, ilustrační fotografie

Oznámení o požáru hasiči dostali v neděli po 18:30 a postupně na místo vystali pět jednotek. "Když se hasiči dostali k místu události, byl požár v pokročilé fázi. Hasební prostředky musely být na místo dopravovány pomocí skútrů nebo rolby. Hasičům s dopravou pomáhala horská služba i místní," uvedla mluvčí.

Hasičům se podařilo napojit na systém zasněžování, k hašení tak použili vodu na výrobu technického sněhu. Chata Bažina leží zhruba v polovině největší sjezdovky v Peci Javor a je od ní vzdálená přibližně 100 metrů.

Chaty v okolí požár neohrožoval, protože se držel uvnitř domu pod plechovou střechou. Po 23:00 hasiči ohlásili lokalizaci požáru. Dnes po 02:00 začali hasiči místo požáru postupně opouštět. Do rána na místě zůstala jednotka místních dobrovolných hasičů.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky