Výstraha před požáry: Od soboty bude platit do odvolání v celém Česku

Výstraha před rizikem vzniku požárů bude od sobotního poledne platit do odvolání také pro východní polovinu Česka. Pro západní část území ji meteorologové vyhlásili už dřív, původně byla platná od dnešního poledne do pondělního večera. Varování rozšířil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Některé kraje už zakázaly kouření a rozdělávání ohně na rizikových místech, jako jsou lesy, parky a okolí skladů sena a slámy.

Ilustrační fotografie

"V následujících dnech bude převažovat teplé počasí beze srážek. Postupně tak bude na celém území České republiky vzrůstat riziko vzniku požárů," uvedla Tereza Matušková z ČHMÚ. Nejvyšší odpolední teploty budou od soboty přesahovat tropických 30 stupňů Celsia, nejvýše až na 35 stupňů by měly podle předpovědi vystoupat v pondělí.

Meteorologové ve výstraze doporučují nerozdělávat oheň v přírodě, zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem a nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Lidé by také měli úsporně hospodařit s vodou. Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech od dnešního poledne vyhlásily na svém území zatím Praha a Středočeský kraj.Výstraha před požáry bude od soboty platit do odvolání v celém Česku

Témata: požáry | sucho | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky