Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ubytovací zařízení nebudou moci dočasně fungovat na rekreaci

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Ubytovací zařízení nebudou moci od čtvrtka do 3. listopadu fungovat pro rekreační účely. Obsloužit budou moci hosty, kteří cestují za služebními účely. Na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády to dnes řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

Za účelem práce mohou hotely, penziony a další zařízení hosty ubytovávat i nadále. Týká se to Čechů i cizinců, uvedl Prymula. Podle dřívějšího rozhodnutí vlády nesmějí být ani v hotelech v provozu vnitřní bazény, sauny nebo wellness. Naopak hotelovým hostům může být k dispozici restaurace, a to mezi 06:00 a 20:00. Stravovací zařízení obecně už týden mohou občerstvení prodávat jen přes výdejní okénka, ale rovněž jen v čase od 06:00 do 20:00.

Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) i provozovatelé ubytovacích zařízení mohou využít podpůrné programy, kterými chce vláda kompenzovat dopady omezujících opatření proti koronaviru. Mohou tak žádat o příspěvek na komerční nájem za červenec, srpen a září. Za toto období jim stát dá 50 procent do výše maximálně deset milionů korun. V případě, že zaměstnanci ubytovacích zařízení budou muset zůstat doma na tzv. překážkách, hotely mohou čerpat i podporu mezd z programu Antivirus, doplnil.

Obsazenost hotelů se podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací Václava Stárka pohybuje kolem čtyř procent. V Praze o dočasném uzavření uvažuje zhruba 50 procent hotelů, v regionech je to kolem 30 procent. Dalších deset procent hotelů je zavřeno už od března.

Témata:  hotely Koronavirus COVID-19

Související

Aktuálně se děje

29. května 2025 12:20

23. května 2025 11:04

Zahrada na hypotéku. Češi objevují nový realitní trend

Zahrádkaření v Česku zažívá renesanci. Zájem o vlastní kus zeleně roste napříč generacemi, stále častěji se k němu hlásí i mladší lidé s rodinami. Dříve se zahrádkaření věnovaly zhruba dvě pětiny populace, dnes je to téměř polovina. Ve městech ale naráží poptávka na nedostatek dostupných pozemků, na místo v zahrádkářské kolonii se často čeká i několik let. Jako alternativa se prosazují komunitní zahrady, které vznikají například ve vnitroblocích. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy