Síť hotelů: Obsazenost byla v srpnu kolem 90 procent, vývoj poptávky je optimistický

Obsazenost většiny hotelů sítě OREA Hotels & Resorts se v druhém prázdninovém měsíci podle jejího generálního ředitele Gorjana Lazarova pohybovala kolem 90 procent. Srpen se tak zařadil mezi nejúspěšnější měsíce tohoto roku. Poptávka na další období se vyvíjí optimisticky, lidé se ale stále o rezervacích rozhodují více na poslední chvíli. Lazarov to dnes řekl ČTK.

Ilustrační fotografie
reklama

Hotely OREA Hotels & Resorts dosáhly v srpnu podle Lazarova obsazenosti v rozmezí 85 až 95 procent. Ve srovnání s červencem byla obsazenost podle něj o tři až čtyři procenta vyšší. V meziročním srovnání hotelová síť vykázala v osmém měsíci i vyšší tržby.

Mezi klienty výrazně převládali Češi nad zahraničními hosty. V resortech byl meziročně vyšší zájem o delší pobyty na šest a více nocí, v Mariánských Lázních a v hotelech ve městech převládaly pobyty na dvě až tři noci. Nejlépe si podle Lazarova v srpnu vedly ubytovací provozy OREA Hotels na Šumavě a Vysočině. "Hosté tyto lokality stále vnímají jako méně davové, i přesto, že jejich obliba roste přímo raketovým tempem," uvedl.

Velká kapacita hotelů v hlavním městě se letos v létě kvůli přetrvávajícím omezením cestování z důvodu šíření koronaviru musela podle Lazarova dělit o poptávku především od domácích turistů. I přesto OREA Hotel Pyramida Praha dosáhl 90procentní obsazenosti. "Podle dostupných informací se však zdaleka nejednalo o pražský standard, kde průměrná obsazenost kolísala mezi 30 a 40 procenty," upozornil.

V Mariánských Lázních a resortech hotely letos v srpnu podle Lazarova ze zhruba 90 procent obsadili Češi. V Praze a Brně dosáhl podíl domácích hostů 70 procent, následovali Němci s 15 procenty.

Vzhledem ke koronavirové krizi jsou loňský a letošní rok podle Lazarova srovnatelné. Z vývoje poptávky ale lze podle něj cítit jistou dávku optimismu. Proti době před vypuknutím pandemie lidé podle něj nechávají rezervace více na poslední chvíli. Častěji si také vybírají pobyty, u kterých je umožněna jejich změna nebo zrušení těsně před plánovaným příjezdem.

Síť OREA Hotels & Resorts, kterou provozuje společnost OREA Hotels, je podle informací na jejím webu největším českým hotelovým řetězcem. Tvoří ho 16 hotelů po celé ČR.

Do tuzemských hotelů přijelo podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) v červenci zhruba 1,1 milionu hostů, tři čtvrtiny tvořily Češi. Počet zahraničních hostů proti loňskému sedmému měsíci vzrostl o 6,8 procenta, počet domácích hostů stoupl o 15,5 procenta. Data za srpen by měl ČSÚ zveřejnit tento týden.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky