SZPI varuje před kuřecím masem z Tesca, které obsahuje salmonelu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozornila na nebezpečné kuřecí maso z řetězce Tesco. Kuřecí prsa pocházející z Ukrajiny a zabalená na Slovensku obsahovala bakterii Salmonela Infantis, která způsobuje onemocnění salmonelóza. Maso zachytili inspektoři v prodejně v Mostě, v prodeji už ale není.

Tesco

"Vzhledem ke skutečnosti, že předmětný výrobek byl označen údajem 'Spotřebujte do: 26.07.2023', v tržní síti se již nenachází. SZPI však důrazně doporučuje všem spotřebitelům, kteří by mohli mít výrobek doma v zamrazeném stavu, aby jej nekonzumovali. Případné zmrazení nemá na bakteriální kontaminaci prakticky žádný vliv," upozornil za SZPI Marek Bartík.

Balení neslo označení Tesco Kuřecí prsní řízek, šarže: 23293102, chov a porážka: Ukrajina, baleno společností WE Trade, Horné Saliby, Slovensko. Notifikaci o zjištění nebezpečné potraviny vložili inspektoři do evropského systému rychlého varování pro potraviny (RASFF).

Vzorek odebrala SZPI jako součást plánované mimořádné mikrobiologické kontroly. S provozovatelem prodejny zahájila SZPI správní řízení o pokutě.

V červenci SZPI upozornila na dvě šarže kuřete bez drobů původem z Ukrajiny, které našla v prodejnách JIP východočeská v Českých Budějovicích a Harrachově. Také tyto vzorky obsahovaly salmonelu.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky