Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tesco zruší v Británii 4500 pracovních míst

Tesco
Tesco
Foto: Evgeny Petrov, EuroZprávy.cz

Největší britská maloobchodní společnost Tesco hodlá zrušit kolem 4500 pracovních míst v rámci restrukturalizace sítě svých prodejen Metro.

Společnost oznámila, že mění způsob skladování zásob, kdy zvyšuje podíl výrobků, které jdou od dodavatele přímo do regálů v prodejnách a nebudou uskladněny v jiných prostorách supermarketu. Škrty společnosti mají zasáhnout i řady managementu, napsala agentura Reuters.

Tesco má v Británii více než 300.000 zaměstnanců a přes 3400 obchodů. Je tak největším soukromým zaměstnavatelem v zemi. Jeho podnikání v zemi však ohrožují rychle rostoucí německé diskonty Aldi a Lidl. Loni firma spustila nový diskontní řetězec Jack's, aby tak odvrátila odliv kupujících k levnějším konkurentům.

Celosvětově má Tesco 440.000 zaměstnanců a 6800 obchodů. Od roku 1996 působí firma také v České republice a má zde zhruba 200 prodejen.

Témata:  Tesco Velká Británie

Aktuálně se děje

27. července 2026 15:43

Trumpova nová cla českou ekonomiku neochromí. Problémem je jejich trvalost

Nová americká cla, která administrativa prezidenta Donalda Trumpa zdůvodňuje nedostatečným postupem obchodních partnerů proti zboží vyráběnému nucenou prací, představují z hlediska české ekonomiky další nepříznivý zásah do mezinárodního obchodu. Nejde však o šok, jenž by měl české hospodářství bezprostředně zásadněji poškodit. Evropská unie bude patřit do skupiny ekonomik zatížených desetiprocentní sazbou, zatímco země, které podle Washingtonu nemají odpovídající zákaz dovozu výrobků vznikajících nucenou prací, čelí sazbě 12,5 procenta.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

USA překvapivě skupují vlastní dluh, bitcoin těží z oslabování dolaru

V USA se včera stalo něco, co může být pro trhy mnohem důležitější, než se na první pohled zdá. Ministr financí Scott Bessent vytáhl proti vysokým dlouhodobým úrokům poměrně neobvyklou zbraň. Americké ministerstvo financí oznámilo, že nejméně zdvojnásobí objem odkupů starších státních dluhopisů se splatností 10 až 30 let. Zjednodušeně: stát se stane větším kupcem vlastních dlouhodobých dluhopisů.