Kuřecí maso

Tesco

SZPI varuje před kuřecím masem z Tesca, které obsahuje salmonelu

Aktuality

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozornila na nebezpečné kuřecí maso z řetězce Tesco. Kuřecí prsa pocházející z Ukrajiny a zabalená na Slovensku obsahovala bakterii Salmonela Infantis, která způsobuje onemocnění salmonelóza. Maso zachytili inspektoři v prodejně v Mostě, v prodeji už ale není.

Ilustrační fotografie

V mase z Polska určeném na výrobu kebabů byla salmonela

Aktuality

Veterináři v Blatné na Strakonicku odhalili, že kuřecí maso použité k výrobě asi 1,5 tuny kebabů, obsahovalo salmonelu. Žádný z polotovarů se nedostal na trh. Provozovateli hrozí ve správním řízení pokuta až 50 milionů korun. ČTK to dnes řekl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Ilustrační fotografie

Polské maso se salmonelou dál proudí do Česka

Aktuality

Za poslední zhruba měsíc veterináři zjistili salmonelu ve třech zásilkách drůbeže z Polska o hmotnosti 4,3 tuny, maso se nejspíš snědlo. Na dotaz ČTK to dnes sdělil za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer.

Ilustrační fotografie

Do Česka se za měsíc dostalo 16 tun polského masa se salmonelou

Aktuality

Do Česka se zhruba od poloviny dubna dostalo 16 tun polského drůbežího maso se salmonelou, sdělil dnes na dotaz ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Nejspíš se všechno snědlo, protože výsledky testů dostali veterináři až po datu spotřeby masa.

Ilustrační fotografie

Aktuality

V Česku se objevily další čtyři tuny polské drůbeže se salmonelou. Polovinu už lidé snědli

Na českém trhu se podle veterinářů objevily další zhruba čtyři tuny drůbežího masa z Polska se salmonelou. Šlo o dvě zásilky, které směřovaly k příjemcům ve Zlínském kraji. Jedna ze zásilek, ve které bylo 2,25 tuny chlazených kuřat, byla zákazníky nejspíš po tepelné úpravě masa snědena. ČTK to dnes sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Ministerstvo zemědělství uvedlo, že bude chtít o situaci jednat s polskou velvyslankyní Barbarou Ćwiorovou a kontaktuje polského ministra zemědělství Jana Krzysztofa Ardanowského.

Ilustrační fotografie

Další salmonela v kuřecím mase z Polska. Do Česka se dostalo 540 kilo

Aktuality

Do Česka se dostaly další dvě zásilky kuřecího masa z Polska se salmonelou, dohromady vážily 540 kilogramů. Část masa se snědla, část veterináři dohledali. Jedna zásilka kuřecích chlazených čtvrtek putovala do Hradce Králové-Březhradu a poté do stravovacích zařízení v Pardubicích. Druhá, kde byly řízky, pak do skladu firmy Bidfood v Chlumci nad Cidlinou, veterináři teď maso dohledávají, sdělil dnes ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Ilustrační fotografie

Do Česka dorazilo další maso z Polska se salmonelou

Aktuality

V zásilce více než půl tuny kuřecích řízků z Polska do Česka objevila Státní veterinární správa (SVS) bakterii salmonelu. Maso se dostalo hlavně do stravovacích zařízení. ČTK to dnes sdělil mluvčí SVS Petr Vorlíček. Řízky ze zásilky už podle něj dodavatel rozvezl odběratelům a maso bylo zpracováno.

Ilustrační fotografie

Z Polska se do ČR dostaly další 4 tuny závadného kuřecího masa

Aktuality

Čeští veterináři dostali z Polska informaci, že se do ČR dostaly téměř čtyři tuny mražených kuřecích stehen ze stejných šarží, kde zjistili již dříve salmonely. K zákazníkům se dostalo 30 kilogramů z této zásilky, zbytek se vrátil, sdělil dnes ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Ilustrační fotografie

Polský ministr se vysmívá Česku. Nelegální sklad vedl Krteček, maso kradl Rumcajs

Aktuality

Polský ministr zemědělství do současných sporů, které se mezi Prahou a Varšavou rozhořely kvůli případům s podezřelým polským masem, zapojil postavičky z českých kreslených pohádek. Objevily se dnes v jeho vzkazu na twitteru určeném šéfovi českého resortu zemědělství Miroslavu Tomanovi, kterého vyzval, aby zanechal kousavých poznámek.

Ilustrační fotografie

EK nařídila Česku skončit s kontrolami polského hovězího, salmonela byla i v kuřecím

Aktuality

Evropská komise vyzvala Česko, aby ukončilo mimořádné kontroly polského hovězího zahájené kvůli nálezu salmonely v jedné zásilce masa, Česko ale podle Státní veterinární správy (SVS) požadavek odmítne. Veterináři zároveň oznámili nález salmonely ve víc než tunové zásilce polského kuřecího v Lounech, našli také zbývající hovězí ze zásilky podezřelé na salmonelózu.

Ilustrační fotografie

Drůbežího masa se snědlo nejvíce v historii

Ekonomika

V loňském roce byla zaznamenána rekordní spotřeba drůbežího masa, a to 27,3 kg na obyvatele. Je to o 1,8 % více než v roce 2016. Rostlinných tuků a olejů jsme pak zkonzumovali nejvíce od roku 1948.

Ilustrační fotografie

Víte, jak poznáte kvalitní kuřecí maso?

Magazín

Kuřecí maso patří mezi základní potraviny a jeho obliba v České republice, Evropě i ve světě stále roste. Je vynikajícím zdrojem bílkovin, má nízkou energetickou hodnotu a velké oblibě se těší i díky své variabilitě v kuchyni. Víte ale, jak poznáte kvalitní kuřecí maso?

Ilustrační fotografie

V krůtím mase z Polska našli salmonelu

Aktuality

Obchodní řetězec Tesco prodával krůtí maso se salmonelou! Odhalili to pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce a okamžitě vydali varování. V obchodě už výrobek naštěstí nekoupíte, můžete ho mít ale doma.

Ilustrační fotografie

Kuřecí maso obsahovalo zakázané chemikálie. Nemáte ho doma?

Aktuality

Nepovolené polyfosfáty, které zadržují v mase vodu, objevili kontroloři Státní veterinární správy (SVS) v kuřecím mase z Polska, které se prodává i v Česku. Ačkoli je chlazené maso už po datu spotřeby, někteří lidé ho mohou mít doma zamražené. Zboží je možné vrátit v místě prodeje.

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:28

14. května 2024 19:38

14. května 2024 11:13

Srovnání cen mobilních tarifů, internetu a TV se vyplatí. Neutrácíte někde zbytečně?

Platby za telefon, internet a televizi jsou základními položkami většiny osobních a rodinných výdajů. Asi se bez nich zcela neobejdete, ale neutrácíte v některé z nich zbytečně? Chytrým srovnáním ušetříte jako jednotlivec stovky korun měsíčně, rodina i tisíce.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy