Předpověď počasí na noc a neděli 2. srpna. Vysoké teploty vystřídají silné bouřky

Oblast vyššího tlaku vzduchu bude ustupovat ze střední Evropy k východu. Od západu začne zvolna postupovat přes naše území zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Jasno až polojasno, v Čechách postupně od západu přibývání oblačnosti a v západní polovině Čech ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší teploty v Čechách 18 až 14 °C, na Moravě a ve Slezsku 14 až 10 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Tlaková tendence: zpočátku slabý vzestup, postupně slabý pokles

Počasí přes den (07-24):
V Čechách oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku jasno až polojasno, odpoledne a večer od západu přibývání oblačnosti. Zpočátku v západní polovině Čech ojediněle přeháňky, během dne a večera postupně od západu na většině území přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné. Na východě beze srážek. Nejvyšší teploty 27 až 31 °C, na západě kolem 26 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V Čechách a na Českomoravské vrchovině se odpoledne a večer ojediněle vyskytnou silné bouřky, doprovázené zejména srážkovými úhrny kolem 45 mm.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, později odpoledne a večer od západu slabý až mírný vzestup

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky