Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a neděli 2. srpna. Vysoké teploty vystřídají silné bouřky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Oblast vyššího tlaku vzduchu bude ustupovat ze střední Evropy k východu. Od západu začne zvolna postupovat přes naše území zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Jasno až polojasno, v Čechách postupně od západu přibývání oblačnosti a v západní polovině Čech ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší teploty v Čechách 18 až 14 °C, na Moravě a ve Slezsku 14 až 10 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: zpočátku slabý vzestup, postupně slabý pokles Počasí přes den (07-24): V Čechách oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku jasno až polojasno, odpoledne a večer od západu přibývání oblačnosti. Zpočátku v západní polovině Čech ojediněle přeháňky, během dne a večera postupně od západu na většině území přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné. Na východě beze srážek. Nejvyšší teploty 27 až 31 °C, na západě kolem 26 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V Čechách a na Českomoravské vrchovině se odpoledne a večer ojediněle vyskytnou silné bouřky, doprovázené zejména srážkovými úhrny kolem 45 mm. Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, později odpoledne a večer od západu slabý až mírný vzestup

Témata:  počasí bouřky léto

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy