léto

Ilustrační fotografie

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Magazín

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Ilustrační fotografie

Aktuality

Letní brigády 2024: volná místa ještě jsou. Brigádníci jsou ale často vybíraví

Mnozí studenti a studentky středních a vysokých škol si potřebují přes léto přivydělat. Hledání té správné brigády si však není třeba nechávat na poslední chvíli, koncem června či začátkem července už může být pozdě. Mezi aktuálně zveřejněnými více než 2 tisíce nabídkami na pracovním portálu Prace.cz hledají firmy nejvíce v prodeji, obchodě a administrativě, ale i v gastronomii a ve výrobě a na stavbách.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a středu 15. května

Magazín

Vliv tlakové výše se středem nad severovýchodní Evropou na počasí u nás bude slábnout a od jihozápadu se začne do střední Evropy přesunovat brázda nízkého tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Francii podle meteorologů čekají nejintenzivnější vedra od začátku léta

Aktuality

Francii čekají v příštích dnech zřejmě nejintenzivnější vedra od začátku letošního léta. Uvádí to předpovědi meteorologů, podle kterých na některých místech teploty vystoupají až na 40 stupňů Celsia. Na dnešek je vyhlášen druhý nejvyšší stupeň varování před vysokými teplotami v 19 departementech, píše deník Le Monde.

Ilustrační fotografie

Vysoké riziko požárů platí v celém Česku

Aktuality

ysoké nebezpečí požárů je kvůli horkému a suchému počasí na celém území Česka. Meteorologové rozšířili výstrahu i na východ země, platí do odvolání. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Některé kraje už zakázaly kouření a rozdělávání ohně na rizikových místech, jako jsou lesy nebo parky.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí: Do Česka dorazí tropy. Teploty se vyšplhají až na 33 °C

Aktuality

Nadcházející víkend bude v Česku bez srážek a s tropickými teplotami. Stoupat budou postupně až k nedělním maximům kolem 33 stupňů Celsia. Ještě tepleji, ale už s bouřkami, bude podle předpovědi v pondělí. Maxima nad tropickou třicítkou meteorologové očekávají také v další části příštího týdne. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Aktuality

Předpověď počasí na noc a středu 21. června. Místy bude až 34 stupňů, odpoledne dorazí silné bouřky

Nejvyšší teploty v ČR ve středu ještě vzrostou, v nižších polohách, zejména v Polabí a na jihozápadě a jihu území, bude ojediněle až 34 stupňů Celsia. Odpoledne vlivem teplého a vlhkého vzduchu dorazí od západu silné bouřky, které budou postupovat přes Česko do noci na čtvrtek. Doprovodí je silný vítr s nárazy do 80 kilometrů v hodině, kroupy a intenzivní srážky. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ilustrační počasí

Ekonomika

Plánování a čerpání dovolené: Nároky zaměstnanců a zaměstnavatelů

Plánujete jet letos na dovolenou, ale ještě vám nadřízený v zaměstnání její čerpání neschválil? S objednávkou a hlavně s platbou raději počkejte na její schválení, jinak se můžete vystavit situaci, že bez ohledu na to, že máte zaplacený zájezd, vám zaměstnavatel dát dovolenou nemusí. dTest se podíval na okolnosti plánování a čerpání dovolené a nároků zaměstnance i zaměstnavatele při jejích změnách.

Ilustrační fotografie

Česko čekají letní teploty, v neděli může být až 26 stupňů

Aktuality

Česko čeká víkend s teplotami přes 20 stupňů Celsia, v neděli může být až 26 stupňů Celsia. Ojediněle se mohou v sobotu i v neděli objevit přeháňky nebo bouřky. Letní teploty očekávají meteorologové i na začátku příštího týdne. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy