Medveděv pohrozil v reakci na sankce zabavením majetku cizinců v Rusku

Rusko by mohlo v reakci na sankce přijaté Západem kvůli ruské invazi na Ukrajinu zabavit majetek podniků a občanů ze Spojených států, zemí Evropské unie a dalších států. Uvedl to dnes bývalý prezident a premiér Dmitrij Medveděv, který je nyní místopředsedou bezpečnostní rady. Za nespravedlivé označil páteční rozhodnutí pozastavit členství Ruska v Radě Evropy.

Rusko
reklama

Medveděv také poznamenal, že zahraničí Rusko straší zabavováním peněz ruských občanů a podniků. Rusko podle něj na takové jednání odpoví zrcadlově.

"(Odpovíme) zabavením prostředků cizinců a zahraničních společností v Rusku podle starého principu," napsal Medveděv na sociální síti VKontaktě. "A možná znárodněním majetku osob, které mají registraci v nikoli přátelských jurisdikcích. Jako jsou USA, státy EU a řada zemí anglosaského světa, které s tím souhlasí," citovala Medveděva agentura TASS.

"Rada Evropy a Parlamentní shromáždění Rady Evropy pozastavila členství Ruska. Strašná nespravedlnost," napsal Medveděv. Podotkl ale, že je to dobrá příležitost pro to, aby Rusko mohlo za sebou "prásknout dveřmi" a obnovit řadu důležitých institutů, například trest smrti v případě těžkých zločinů.

Témata: Rusko | Ukrajina | válka | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky