ČOI zakázala prodej nebezpečných dívčích bikin

Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodej nebezpečných dětských bikin pro dívky ve věku šest až osm let značky Cygnus. Horní díl plavek se zavazuje za krkem volnými šňůrami, takže dětem hrozí podle inspekce uškrcení.

Dívčí plavky nesplňují bezpečnostní požadavky

ČOI to dnes oznámila v tiskové zprávě. Inspekce nařídila stažení plavek z obchodů. "Výrobek, vzhledem k přítomnosti šňůr sloužících k uvázání za krkem s volnými konci, představuje pro děti za běžných podmínek užití nebezpečí spočívající v možnosti utažení šňůr v oblasti hrdla a následném uškrcení, zvláště pak při hře na skluzavce," sdělila ČOI. Plavky proto podle inspekce nesplňují bezpečnostní předpisy.

ČOI kvůli tomu rozhodla, že plavky musí být staženy z trhu. Nařídila také, že prodejci musí převzít zpět už prodané plavky od všech zákazníků, kteří si výrobek pořídili.

Zmíněné dvoudílné plavky byly prodávány bez obalu. Mají růžové šňůrky a na sobě pruhy růžové, oranžové, zelené, modré a bílé barvy. Na tyto bikiny narazili kontroloři ČOI v prodejně řetězce obchodů se sportovním vybavením Hervis.

Témata: ČOI | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky