Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČOI zakázala prodej nebezpečných dívčích bikin

Dívčí plavky nesplňují bezpečnostní požadavky
Dívčí plavky nesplňují bezpečnostní požadavky
Foto: ČOI

Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodej nebezpečných dětských bikin pro dívky ve věku šest až osm let značky Cygnus. Horní díl plavek se zavazuje za krkem volnými šňůrami, takže dětem hrozí podle inspekce uškrcení.

ČOI to dnes oznámila v tiskové zprávě. Inspekce nařídila stažení plavek z obchodů. "Výrobek, vzhledem k přítomnosti šňůr sloužících k uvázání za krkem s volnými konci, představuje pro děti za běžných podmínek užití nebezpečí spočívající v možnosti utažení šňůr v oblasti hrdla a následném uškrcení, zvláště pak při hře na skluzavce," sdělila ČOI. Plavky proto podle inspekce nesplňují bezpečnostní předpisy.

ČOI kvůli tomu rozhodla, že plavky musí být staženy z trhu. Nařídila také, že prodejci musí převzít zpět už prodané plavky od všech zákazníků, kteří si výrobek pořídili.

Zmíněné dvoudílné plavky byly prodávány bez obalu. Mají růžové šňůrky a na sobě pruhy růžové, oranžové, zelené, modré a bílé barvy. Na tyto bikiny narazili kontroloři ČOI v prodejně řetězce obchodů se sportovním vybavením Hervis.

Témata:  ČOI

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy