Boeing vymění manažera, který dohlížel na výrobu 737 MAX

Americká společnost Boeing vymění manažera, který dohlížel na výrobu letadel 737 MAX. Kevina McAllistera tak ve funkci šéfa divize komerčních letadel nahradí současný šéf servisní divize Stanley Deal, uvedla v úterý firma.

Boeing 737 MAX
reklama

Boeing se vyrovnává s krizí, kterou zapříčinily dvě smrtelné nehody letadel 737 MAX. Ta od té doby nesmějí do vzduchu a jejich dodávky zákazníkům jsou od poloviny března pozastaveny.

Přesun v nejvyšších patrech Boeingu přichází jen několik dní poté, co ze zveřejněné vnitřní komunikace vyšly najevo závažné problémy při testování kontrolního softwaru pro letadla 737 MAX na simulátoru. Tento software, označovaný MCAS, je v centru vyšetřování dvou nehod, kdy na palubě letadel 737 MAX zahynulo dohromady 346 lidí.

Boeing dnes oznámí hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí. Společnost čelí desítkám soudních sporů s rodinami pasažérů, kteří zahynuli při nehodách letadel 737 MAX loni v říjnu v Indonésii a letos 10. března v Etiopii. Firmu také vyšetřuje americké ministerstvo spravedlnosti a Kongres.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky