Babiš: Vyhlášení karantény jen pro Prahu je nesmysl

Vyhlášení karantény kvůli šíření nového typu koronaviru jen pro Prahu označil premiér Andrej Babiš (ANO) za nesmysl. Pokud karanténu bude vláda zvažovat, zavede ji na celý stát, řekl. Opět vyzval lidi, aby nenakupovali zásoby. Uvedl to po dnešním mimořádném jednání vlády.

Ilustrační fotografie

Babiš již dříve odmítl, že by vláda karanténu pro hlavní město chystala. Dnes šířící se fámy znovu odmítl. "Není to na stole. Jasně jsem řekl, že pokud bychom dospěli k názoru větší karantény, vyhlásíme ji pro celou Českou republiku," řekl. Dodal, že zprávy o vyhlášení takového opatření jen pro Prahu jsou nesmyslné.

Premiér opět apeloval na lidi, aby nevykupovali obchody. "Není důvod se obávat, že by nebyly potraviny. Prosím vás o to dost, není potřeba nakupovat zásoby," zdůraznil. Obchodní řetězce mají podle něj dost zásob. Zároveň zdůraznil, že přijatá vládní opatření se netýkají dovozu potravin, a dovoz proto nebude nikdy ohrožen, a to ani při případném vyhlášení karantény na celý stát. Dnes odpoledne chce navštívit sklady řetězců. Ty jsou podle něj "narvané potravinami".

Poukázal na to, že nákupní horečka vyčerpává personál obchodů. Některé řetězce proto chtěly v neděli uzavřít své obchody, od svého úmyslu odstoupily, řekl premiér.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky