Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Získá Kellner Plzeňský Prazdroj?

Pivo, ilustrační fotografie
Pivo, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Plzeňský Prazdroj je právem považován za klenot českého pivovarnictví. Po letech, kdy byla česká jednička součástí různých zahraničních skupin, svitla naděje, že by se v rámci probíhajícího prodeje mohla vrátit do českých rukou. Do užší skupiny uchazečů pronikli i Petr Kellner a Pavel Tykač. Jejich šance jsou podle bookmakerů solidní (4:1), hlavní favorit je ale jinde. 

Bookmakeři Fortuny vnímají jako velkého favorita japonského pivovarnického giganta Asahi. Na to, že právě Japonci budou úspěšní a od SABMillera Prazdroj odkoupí je aktuálně nejnižší kurs 1,6:1.

„Bylo by svým způsobem hezké, kdyby se Plzeňský Prazdroj vrátil do českých rukou. Přeci jen, pro nás Čechy je pivo velmi delikátní a citlivá otázka. Na druhou stranu je to business jako každý jiný. Žádný z předešlých majitelů se naštěstí Plzeňákům nemotal do receptury ani samotného procesu výroby. Na to si netroufne ani nový majitel, ať už bude jakýkoliv, a to je myslím pro nás, skalní fanoušky nejlepší medicíny na světě, na celé věci to nejdůležitější,“ uvedl Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Stejnou šanci na úspěch jako Kellner s Tykačem, tedy 4:1, má i skupina kolem švýcarského investičního fondu Jacobs Holding, citelně nižší pravděpodobnost bookmakeři cítí u China Resources (8:1) i Bain Capital a Advent (10:1).

Kursová nabídka:

Nový majitel Plzeňského Prazdroje

Varianta:                                  kurs:

Asahi                                      1.6

PPF (Kellner+Tykač)                4

R2G + Jacobs hold. + PSP       4

China Resources                     8

Bain Capital + Advent               10

Témata:  pivo pivovary

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy