EU chce na školách propagovat demokratické hodnoty Unie

Lídři Evropského parlamentu v pondělí odhlasovali zahájení nového programu „velvyslanců" ve školách po celé Evropě ve snaze podpořit účast mladých voličů v evropských volbách v roce 2019. Cílem je nalákat stovky tisíc prvovoličů.

Evropská unie, ilustrační fotografie
reklama

Vybrané školy by se učily o EU s cílem „zvýšit povědomí o demokracii Evropského parlamentu a hodnotách evropského občanství", píše server Politico.

Generální sekretář Evropského parlamentu Klaus Welle uvedl, že školy budou organizovat kvízy EU, debaty na konkrétní témata EU a také zřídí informační střediska EU na akademické půdě. Školy budou každoročně hodnoceny a ty, které budou považovány za úspěšné, získají pamětní desku.

Učitelé se každoročně budou školit na seminářích ve Štrasburku nebo v Bruselu. Ti pak budou působit jako „starší vyslanci", zároveň by ale měly vzniknout posty „mladších velvyslanců", kteří budou mít možnost potkávat se s europoslanci.

Pilotní program bude zahájen v Německu, Francii, Itálii, Irsku, Polsku a Španělsku v průběhu školního roku 2015-2016. Postupně by se mohly zapojovat i další školy, podle Welleho má program „potenciál zasáhnout několika set tisíc studentů, kteří v té době budou prvovoliči v příštích evropských volbách".

Témata: EU | školství
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky