K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Za nedojedené jídlo pokuta. Německem se šíří nový trend

Za nedojezené jídlo pokuta. Tak by se dal označit nový trend, který se šíří německými restauracemi. Informuje o tom server The Local.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Dáda Patrasová naštvala Čechy! Takhle okomentovala akci, na které na které zemřel chlapec (†5)! - anotační obrázek
Dáda Patrasová naštvala Čechy! Takhle okomentovala akci, na…

Plýtvání jídlem se rozmáhá a řada německých restaurací se mu snaží zabránit svérázným způsobem. Konzumenti proto budou v některých stravovacích zařízeních nuceni platit pokuty za to, že nesní vše, co mají na talíři.

Nový způsob zavedl například podnik Yuoki v německém Stuttgartu. Místo, kde si mohou strávníci dát například japonské sushi, začalo své hosty pokutovat za nedojedené jídlo. Lidé v něme mohou během dvou hodin sníst prakticky neomezené množství jídla za jednu cenu, často si ale objednávají další jídlo, které už nesní. Nově budou za zbytky platit 1 euro.

Do trendu se zapojila i japonská restaurace Okinii v Düsseldorfu. Ta také nabízí neomezenou konzumaci pokrmů, za každý nedojezený talíř se studeným jídlem ale strávníci zaplatí 1 euro a 2 eura za talíř s teplým jídlem. 

Podobně se zachovala i čínsko-mongolská restaurace Himalaya. Ta konzumentům účtuje 2 eura za každých 100 gramů nedojezeného jídla. Server ale uvádí, že pokuty zákazníky neodradily. Některé z nich navíc jdou na dobročinné účely.

Diskuze: Za nedojedené jídlo pokuta. Německem se šíří nový trend

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky