K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

ČOI objevila nebezpečnou hračku. Jedy z ní mohou ohrozit děti

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před dalším nebezpečným výrobkem. Je jím hračka s cukrovinkou LOVELY Pet Show with candy, která může ohrozit vaše děti.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Nové informace o Clooneyho nehodě! Má štěstí, že žije! - anotační obrázek
Nové informace o Clooneyho nehodě! Má štěstí, že žije!

Tato hračka v podobě různých plastových zvířátek je balená v průhledné plastové krabičce, která navíc obsahuje i sladkosti a další doplňky.

Podle ČOI hračka obsahuje ester kyseliny ftalátové. Tato kyselina ohrožuje funkci ledvin a jater, zvyšuje riziko vzniku alergií a astmatu. Snižuje také produkci mužského hormonu testosteronu a spermií, u dospívajících způsobuje atrofii mužských reprodukčních orgánů (varlat), což naruší plodnost jedince.

Tato kyselina se používá pro změkčování plastů a nesmí být obsažena ve výrobcích více než 0,1 % z hmotnosti celého výrobku. Tato hračka však obsahovala 8,95 % esteru kyseliny ftalátové.

ČOI nařídila firmě UAB „PROFISA“ Savanoriu, která hračku s cukrovinkou dováží, stáhnout výrobek z trhu a výrobek zakázala. Pokud ho však máte doma, nedávejte ho svému dítěti.

Témata: ČOI | Hračky | děti

Diskuze: ČOI objevila nebezpečnou hračku. Jedy z ní mohou ohrozit děti

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky