Uprchlíci v Evropě mají strach. Dějí se tu divné věci, je to jako na Divokém západě

Uprchlické tábory po celé Evropě se potýkají s problémy. Podle britského serveru Express jsou děti žijící v táborech v Řecku vystaveni permanentnímu nebezpečí. Podle těch, kteří na podobných místech žijí, jsou útoky na ty nejmladší na denním pořádku.

Diskuse: 5

Evropa zachraňuje uprchlíky
reklama

Server odkazuje na různá vyjádření migrantů, podle kterých jsou sexuální útoky na dětské uprchlíky doslova na „denním pořádku". Nebezpečno je prý především v různých stanových táborech, kde se nachází spousta chatrčí a přístřešků a temných zákoutí.

Část uprchlíků žijících v Řecku byla přesunuta z opuštěného mezinárodního letiště Ellinikon v Aténách do nových táborů po celé zemi. Část z nich se ale podle serveru odmítla přestěhovat, poukazují přitom právě na údajně rozšířené sexuální útoky na děti.

Migrant z Afghánistánu a otec pěti dětí doslova uvedl: „Je to jako na Divokém západě. Nevrátím se tam. Ani moje děti se tam nevrátí". Další migrantka a matka dodala: „Po půlnoci se tady dějí divné věci".

„Mnoho mladých mužů se opije a pak křičí, perou se a dělají ošklivé věci. Nikdo se jim neodváží postavit. Viděli jsme ve zdejších koupelnách znásilněné chlapce i dívky. Viděli jsme, jak byly rodiny okradeny o veškerý majetek, zatímco jim někdo vyhrožoval nožem," dodala uprchlice.

Policie podle serveru potvrdila, že se některými případy zabývá.

Témata: uprchlíci

Diskuze: Uprchlíci v Evropě mají strach. Dějí se tu divné věci, je to jako na Divokém západě

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 5, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 5 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky