Konec Schengenu se blíží. První vyletí tahle země, varuje Okamurův muž

Člen předsednictva politického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Radek Rozvoral tvrdí, že se neúprosně blíží konec Schengenu. Která země to odnese jako první?

Diskuse: 3

Evropská unie, ilustrační fotografie
reklama

První kdo bude muset opustit schengenský prostor, bude podle něj Řecko, jež dostalo od Evropské unie do poloviny prosince ultimátum. Uvedl to na svém blogu s tím, že ,usí zpřísnit kontrolu propustnosti hranic nebo bude muset tento prostor opustit.

"Přes Řecko, které se také velkou zásluhou Evropské unie potýká s vážnými ekonomickými problémy a dluhovou krizí proudí do Evropy většina imigrantů. Jedním z největších problémů je pomalý vznik takzvaných hotspotů, kde by se měli přicházející imigranti hlásit. Úplně stejný problém s fungováním hotspotů má ale také i Itálie, o které se zatím v souvislosti s opuštěním schengenského prostoru nemluví. Podotýkám zatím. Hotspoty měly v Itálii a v Řecku vzniknout do konce listopadu, zatím však v každé zemi funguje pouze jeden a to tak chaoticky, že svou funkci prakticky vůbec neplní," varuje Rozvoral.

To podle něj naznačuje, že politici Evropské unie i přes mediální výstupy všemu pouze bezradně přihlížejí a doufají, že problém tak nějak sám od sebe pomine. "Místo toho, aby finančně více podpořili ochranu vnějších hranic Evropské unie, narvou tři miliardy eur Turecku, které klidně sestřelí ruské letadlo a o kterém se ví, že kšeftuje s Islámským státem a nakupuje od něj ropu," podotkl. "Při takovémto diletantském chování europolitiků se pak nesmí nikdo divit, že bude za několik měsíců schengenský prostor tabu," dodal-

Osobně si myslí, že lidí, kteří nekompromisně trvají na volném pohybu osob v schengenském prostoru, bude zcela určitě méně než těch, kteří by to z důvodu imigrantského šílenství a nekontrolovaného pohybu osob klidně pro svou bezpečnost oželeli. "Jsem přesvědčen, že za několik málo měsíců budou kontroly na hranicích samozřejmostí a je to potřeba udělat co nejdříve, jelikož stát, který v dnešní době, která má za úkol multikulturně obohatit Evropu nekontroluje své hranice, si velice zahrává s bezpečností svých občanů a s hájením jejich zájmů, což by mělo být nejdůležitější funkcí každého státu," uzavřel.

Loading...
Témata: EU

Diskuze: Konec Schengenu se blíží. První vyletí tahle země, varuje Okamurův muž

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 3, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 3 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky