K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Rozdal zlato Kalouskovi a dalším, ministerstvo podalo žalobu

Ministerstvo financí podalo na začátku května trestní oznámení na bývalého šéfa Státní tiskárny cenin Richarda Bulíčka, který v letech 2009 až 2014 rozdával zlaté slitky a další předměty ve formě dárků. Informovaly o tom Lidové noviny.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Poznáváte tuto malou cácorku? Vyrostla z ní úspěšná zpěvačka a herečka! - anotační obrázek
Poznáváte tuto malou cácorku? Vyrostla z ní úspěšná…

Zlaté a stříbrné mince, zlaté desetigramové slitky, zlaté kravatové spony, řetízky, to vše podle informací novin rozdávala Státní tiskárna cenin jako dárečky a reklamní předměty.

Na své si tak přišly stovky lidí a jen za rok 2011 obdrželo zlaté dárky více než 200 osob. Mezi obdarovanými byl údajně například exministr financí Miroslav Kalousek, lidé z policejního prezidia či spolumajitel firmy údajně napojené na lobbistu Ivo Rittiga.

Podle informací deníku si ministerstvo financí nechalo v minulých měsících vypracovat několik auditů, z nichž vyplynulo, že tiskárna v letech 2009 až 2014 vydala za tyto předměty 13,7 milionu korun.

Ministerstvo v reakci na výsledky šetření na začátku května podalo trestní oznámení na bývalého šéfa tiskárny Richarda Bulíčka a několik dalších úředníků. Resort má podezření, že pachatelé se dopustili podplácení, zpronevěry či porušování povinností při správě cizího majetku.

Tuto informaci potvrdil Lidovým novinám 1. náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht. Dodal však, že se neví, zda byly dané předměty vůbec rozdány a kdo je skutečně obdržel.

Diskuze: Rozdal zlato Kalouskovi a dalším, ministerstvo podalo žalobu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky