Zaměstnavatelé e-neschopenky chtějí, přesto se projekt odkládá. Proč?

Projekt elektronické neschopenky od příštího roku spuštěn nebude, neboť tento uzákoněný termín nebude možné naplnit.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama

Lékaři mohou elektronicky neschopenky vystavovat už nyní a mohou u něj využít takzvané e-podání. Potřebují k tomu jen počítač s internetem a lékařský software, který službu e-podání podporuje.

"Asfaltové dálnice pouze rekonstruujeme, avšak digitální informační dálnice vesele budujeme. eGovernment rozjel velké komunikační projekty jakou jsou EET, nebo datové schránky. V business sektoru již řadu let funguje elektronická fakturace s EDI, v lékárnách e-recepty.

Tuto digitalizační euforii však nesdílejí všichni stejnou měrou. Administrativa ve zdravotnictví ji zatím odolává. Neschopenka je relativně jednoduchý dokument s několika málo informacemi, z nichž žádné by neporušovaly a neporušují lékařské tajemství. Přesto se zatím pro e-neschopenku jízdní pruh na digitálních dálnicích nenašel, říká Jan Mrvík, výkonný ředitel společnosti EDITEL.

Proč je tak složité, poslat jednoduchý strukturovaný dokument elektronicky, zabezpečeným komunikačním kanálem? Proč se to opět o měsíce či dokonce roky odkládá, když je po takové službě od státu jasně deklarovaná poptávka ze strany zaměstnavatelů?" 

Loading...

Diskuze: Zaměstnavatelé e-neschopenky chtějí, přesto se projekt odkládá. Proč?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky