záchranná služba

Ilustrační fotografie

Středočeská záchranka bude pokračovat v obnově sanitek i jejich vybavení

Aktuality

Středočeská záchranná zdravotnická služba bude pokračovat v obnově sanitek i jejich vybavení. Chce využít evropské dotace, nejdřív ale nákupy zaplatí Středočeský kraj. Má jít o dvanáct transportních defibrilátorů, 17 transportních plicních ventilátorů a 25 nových sanitních vozidel. Dodání je naplánováno na příští a přespříští rok, schválili dnes středočeští krajští radní. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí hejtmanství David Šíma.

Záchranná služba, ilustrační fotografie

Sněmovna podpořila předčasné důchody bez krácení pro záchranáře

Důchody a sociální podpora

Zdravotničtí záchranáři možná budou moci odcházet od příštího roku předčasně do důchodu bez sankce, a to až o pět let. Jejich zaměstnavatelům se ale zvýší penzijní odvody. Předpokládá to vládní novela, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna. Opoziční kluby ANO a SPD zablokovaly její schválení už v prvním čtení, jak chtěl kabinet. Chtějí uplatnit pozměňovací návrhy, vládní návrh není podle nich spravedlivý. Předloha opravuje dříve přijatou, ale nepoužitelnou úpravu dřívějších záchranářských penzí. Posoudí ji sociální výbor.

Ilustrační fotografie

Vysočina schválila třicetimilionový příspěvek zdravotnickým záchranářům

Finance

Zastupitelé Kraje Vysočina dnes schválili příspěvek 30 milionů korun pro krajskou zdravotnickou záchrannou službu (ZZS). Má sloužit na úhradu zvýšených mzdových nákladů. Úhradová vyhláška podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví Vladimíra Novotného (ČSSD) veškeré vyšší náklady nepokryla. Zjara letošního roku Kraj Vysočina už příspěvek ZZS, kterou zřizuje, zvýšil asi o 18 milionů na pokrytí ztráty z roku 2020.

Záchranná služba, ilustrační fotografie

Pětačtyřicetiletá žena se zabila při bobování na Bruntálsku

Aktuality

Pětačtyřicetiletá žena utrpěla v neděli odpoledne smrtelná zranění při bobování na lyžařském svahu v Kopřivné, části Malé Morávky na Bruntálsku. ČTK to dnes sdělil mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl. Žena narazila při jízdě na plastových bobech do odstaveného sněžného skútru s přívěsem, uvedla mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková.

Dopravní nehoda, ilustrační fotografie

Aktuality

D8 u Ústí nad Labem je od rána uzavřená, jeden řidič zemřel

Dálnice D8 u Ústí nad Labem je od rána uzavřená ve směru na Prahu kvůli nehodě dvou kamionů. Jeden z řidičů při ní zemřel. ČTK to řekla policejní mluvčí Šárka Poláčková. Podle hasičů je druhý řidič zraněný. Omezení podle Poláčkové potrvá odhadem do 16:00. Řidiči by měli využít objízdnou trasu.

Ilustrační fotografie

Na tísňových linkách byla spuštěna automatická lokalizace volání

Aktuality

Na linkách tísňového volání 150, 155 a 158 i na univerzální evropské tísňové lince 112 od dnešního dne funguje automatická lokalizace volání, která pomůže přesně určit místo volajícího. Integrovaný záchranný systém si od zavedení služby slibuje výrazné zkrácení doby, která uplyne mezi voláním a poskytnutím pomoci volajícímu. Na tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci ministerstva vnitra, hasičů, policie a záchranářů.

Nové sanitní vozy

Pražská záchranka reklamuje kvůli častým závadám nové sanitky

Aktuality

Zdravotnická záchranná služba (ZZS) hlavního města Prahy se potýká se závadami na nových sanitních vozech. Reklamuje je proto u dodavatele. Služba to sdělila v reakci na dnešní prohlášení radní Mileny Johnové (Praha Sobě), která po jednání městské rady řekla, že u této zakázky nechá prověřit smlouvu s dodavatelskou firmou.

Záchranná služba, ilustrační fotografie

Aktuality

Lidé se přiotrávili ve znojemské bance. Čeho se nadýchali?

Žádnou nebezpečnou složku neobjevila chemická laboratoř hasičů ve vzorcích odebraných z banky v centru Znojma, v níž se lidé neznámé látky nadýchali. Šest jich záchranáři odvezli do nemocnice. Mohlo jít například o pepřový sprej, řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Lidé byli hned po ambulantním ošetření z nemocnice propuštěni do domácí péče. Policie čeká na oficiální zprávu hasičů.

Záchranná služba, ilustrační fotografie

Chybí lékaři záchranek. Možná budou jezdit jen paramedici

Ekonomika

V Česku je velký problém s počtem lékařů rychlé záchranné služby. Je jich málo. Ve většině krajů jich chybí dokonce více než třetina a navíc další třetinu lékařů buď brzy čeká důchod nebo už v důchodovém věku jsou. A nemá je kdo nahradit.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.