Pětačtyřicetiletá žena se zabila při bobování na Bruntálsku

Pětačtyřicetiletá žena utrpěla v neděli odpoledne smrtelná zranění při bobování na lyžařském svahu v Kopřivné, části Malé Morávky na Bruntálsku. ČTK to dnes sdělil mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl. Žena narazila při jízdě na plastových bobech do odstaveného sněžného skútru s přívěsem, uvedla mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková.

Záchranná služba, ilustrační fotografie
reklama

Vedení lyžařského areálu Kopřivná na svém facebookovém profilu uvedlo, že nehoda se stala pod turnikety lyžařského vleku. Žena podle nich nerespektovala ani hlasité výstrahy několika očitých svědků. "Při zcela nekontrolovaném sjezdu z horní části sjezdovky na zcela neřiditelném a neovladatelném bobovacím talíři na sníh ve velmi vysoké rychlosti a navíc při jízdě pozpátku narazila do našeho technického zařízení u výdejního okénka bistra," uvedli.

"V tuto chvíli nic nenasvědčuje cizímu zavinění, přesto veškeré okolnosti prověřují policisté," řekla Viačková. Dodala, že šlo o ženu s cizí státní příslušností, neupřesnila s jakou.

Žena po nárazu zůstala ležet bez známek života. Pomoc jí poskytovali i členové Horské služby Jeseníky a následně týmy zdravotníků.

"Postižené byly zaintubovány dýchací cesty a záchranáři ji připojili k přístrojem řízené ventilaci, použili rovněž přístroj k provádění nepřímé srdeční masáže. Přes všechny snahy byla resuscitace neúspěšná a zasahující lékař musel konstatovat smrt," uvedl Humpl.

Podle policie žena a její doprovod nebyli turisticky vhodně vybavení. "Obecně by se dalo říct, že v těchto dnech často na hory vyrážejí lidé, kteří na horách se pohybují obyčejně velmi sporadicky. Máme za to, že s aktuálním povrchem sjezdovek nemají zkušenosti, neumí aktuální situaci odhadnout," doplila Viačková.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky