test pneumatik

Ilustrační fotografie

Test letních pneumatik: Třetina vás na mokru nepodrží

Magazín

Nový test letních pneumatik, který zveřejnil spotřebitelský časopis dTest, se letos zaměřil na pneumatiky na našem trhu nejrozšířenější – tedy na ty o rozměru 205/55 R16. Výsledky dosud největšího testu letního obutí, ve kterém se zkouškám podrobilo hned 47 modelů, si můžete zdarma přečíst až do 2. března na stránkách dTestu.

Ilustrační fotografie

Letní pneumatiky: Které pneu známých značek obstály v testech a které zklamaly?

Magazín

Blíží se jaro, a tedy i období přezouvání na letní pneumatiky. Které ze čtrnácti- a šestnáctipalcových pneu známých značek obstály v testech a které zklamaly? Letošní testy časopisu dTest ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesly překvapení v podobě nečekaných selhání, i rozčarování z výkonu některých modelů dražších značek.

Zimní pneumatiky

Sháníte zimní pneumatiky? TEST radí, které si vybrat

Aktuality

Zima je za dveřmi a v posledních dne není výjimkou, že teplota klesá jen na pár stupňů Celsia. Společně s tím je potřeba myslet na zimní obutí vašeho automobilu a abyste vybrali ty nejlepší pneumatiky pro zimu, přinášíme vám první podrobný test zimního obutí.

Ilustrační fotografie

Ekonomika

Celoroční pneumatiky. Mohou se vyplatit?

Blíží se čas přezutí aut na letní pneumatiky, ale někteří řidiči by měli zvážit, jestli se jim nevyplatí jezdit spíše na celoročních pneumatikách.

Ilustrační fotografie

Test letních pneumatik 2015. Které jsou nejlepší?

Ekonomika

Zima pomalu končí, proto je potřeba myslet i na letní obutí našeho auta. Které pneumatiky patří k těm nejlepším? Podívejte se na výsledky testu, který připravil časopis dTest ve spolupráci s ADACem.

Zimní pneumatiky

Test zimních pneumatik na sezónu 2014 a 2015

Aktuality

Podzim už je tady a období, kdy autům nazouváme zimní pneumatiky, se blíží. Jak vybrat ty kvalitní a bezpečné? Spotřebitelský časopis dTest právě zveřejnil nový srovnávací test zimních pneumatik, tentokrát o velikostech 175/65 R14 a 195/65 R15, které obouvají například Škoda Fabia a Octavia. V obou rozměrech je možné najít čtveřici modelů s dobrými jízdními vlastnostmi, ale i nedostatečně hodnocené produkty. Informuje dTest.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.