Test letních pneumatik 2015. Které jsou nejlepší?

Zima pomalu končí, proto je potřeba myslet i na letní obutí našeho auta. Které pneumatiky patří k těm nejlepším? Podívejte se na výsledky testu, který připravil časopis dTest ve spolupráci s ADACem.

Ilustrační fotografie

Časopis dTest zveřejnil v březnovém vydání společně s německým autoklubem ADAC srovnávací test letních pneumatik pro osobní automobily. V testu byly hodnoceny čtrnáctipalcové pneumatiky o rozměru 185/60 /R14, které se obouvají například na vozy Škoda Fabia, VW Polo, Honda Civic nebo Ford Fusion.

Rozdíly vlastností pneumatik se projevily na suché i mokré silnici. Přičečmž hodnocení na mokré silnici je u letních pneumatik považováno za hlavní ukazatel jejich spolehlivosti.

Podle dTestu byly v testu čtrnáctipalcových pneumatik při zkouškách na mokru nejlepší vítězné Continental ContiPremium Contact 5, ty totiž jako jediné získaly velmi dobrou známku za ovladatelnost.

Test letních pneumatik zde 

Další Goodyear Efficient Grip Performance dopadly nejlépe při brzdění, potřebují jen 31 metrů na asfaltu. Kdyby Firestony Firehawk TZ300 alpha měly o tři metry kratší brzdnou dráhu, staly by se nejlepšími na mokru a možná by se staly i vítězi testu této kategorie, napsal časopis dTest. Jak testy probíhaly a hodnotící kritéria najdete ZDE.

V dalším díle vám přineseme hodnocení šestnáctipalcových pneumatik 205/55/R16. Tyto pneumatiky můžeme vidět na větších autech. Obouvá je Škoda Octavia, Superb, Yeti, Audi A3, A4, Některé řady BMW nebo například Renault Megane a Scenic.  

Témata: auta | dTest | test pneumatik

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky