Příroda

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a sobotu 11. května

Magazín

Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše se středem nad Severním a postupně Baltským mořem. Zároveň nad naše území od severu postoupí slábnoucí studená fronta, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Česko čeká převážně slunečný týden s teplotami až 27 stupňů

Aktuality

Česko čeká převážně slunečný týden s letními teplotami, které dosáhnou až 27 stupňů Celsia. Bude pokračovat suché počasí bez větších srážek. Jen ojediněle se mohou objevit přeháňky. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v týdenní předpovědi. Na většině území nadále platí kvůli teplu a suchu výstraha před nebezpečím požárů.

Ilustrační fotografie

Aktuality

V celém Česku je mimořádné riziko napadení klíštětem, varuje ČHMÚ

Aktivita klíšťat v Česku je dnes i v následujících dvou dnech na nejvyšším pátém stupni, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Doporučil používat repelent a v listnatých a smíšených lesích nechodit mimo zpevněné cesty. Klíšťata mohou na člověka přenést lymeskou borreliózu a klíšťovou encefalitidu.

Ilustrační fotografie

Česko čekají letní teploty, v neděli může být až 26 stupňů

Aktuality

Česko čeká víkend s teplotami přes 20 stupňů Celsia, v neděli může být až 26 stupňů Celsia. Ojediněle se mohou v sobotu i v neděli objevit přeháňky nebo bouřky. Letní teploty očekávají meteorologové i na začátku příštího týdne. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Dnešní noc byla rekordně teplá, na třetině stanic byl překonán rekord pro březen

Aktuality

Dnešní noc byla rekordně teplá. Na třetině stanic, které měří víc než 30 let, byl překonán rekord pro celý měsíc březen. Nejtepleji bylo v Bohumíně-Záblatí, a to 13,5 stupně Celsia. Pro konec března jsou normální noční minimální teploty kolem plus jednoho stupně. ČTK to řekla Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Přelom roku bude provázet jarní počasí, teploty se vyšplhají až na 15 stupňů

Aktuality

Počasí na přelomu roku bude takřka jarní. Teploty na silvestra i Nový rok vystoupají v Čechách k 15 stupňům. Na Moravě a ve Slezsku bude o něco chladněji, maximální teploty tam o nadcházejícím víkendu nepřekročí 11 stupňů Celsia. Může pršet, sněžit má jen v nejvyšších polohách. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na webu a sociálních sítích. Mírně ochladit se má během prvního lednového týdne.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a středu 31. srpna

Magazín

Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od severozápadu, současně počasí u nás částečně ovlivní mělká tlaková níže jihozápadně od našeho území, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Pár snadných kroků k udržitelnosti. Začít můžete už dnes

PR článek - Všichni bychom si asi přáli chránit přírodu, ale možná se nám zdá, že je to až příliš obtížné. Ve skutečnosti se prakticky v každé oblasti našeho života dá udělat něco navíc, a nemusí to být zrovna hrozně složité. Poradíme vám pár tipů, které vás možná ještě nenapadly, ale určitě udělají alespoň malý rozdíl.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Předpověď počasí na noc a sobotu 17. července

Počasí u nás bude ovlivňovat výšková tlaková níže se středem nad Jaderským mořem. Při zemi k nám bude zasahovat okraj tlakové výše se středem nad Britskými ostrovy, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a pátek 21. května

Aktuality

Oblast vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou zeslábne. Z Britských ostrovů se bude nad Severní moře přesouvat tlaková níže a s ní spojený okludující frontální systém bude přecházet přes naše území k východu, informuje ČHMÚ.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.