Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a sobotu 11. května

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše se středem nad Severním a postupně Baltským mořem. Zároveň nad naše území od severu postoupí slábnoucí studená fronta, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):
Počasí bude jasné až polojasné, k ránu na severu přibývání oblačnosti. Nejnižší teploty 9 až 5 °C, v údolích až 3 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.


Tlaková tendence: zpočátku slabý až mírný vzestup, během noci setrvalý stav


Počasí přes den (07-24):
Oblačno, přechodně až zataženo. Ráno kromě severu území polojasno až skoro jasno. Ojediněle, na severu a severovýchodě odpoledne místy přeháňky. Večer ubývání srážek a místy i oblačnosti, zejména v Čechách. Nejvyšší teploty 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Slabý proměnlivý, na Moravě a ve Slezsku severovýchodní vítr do 4 m/s.


Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, večer setrvalý stav

Témata:  počasí Příroda

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy