Angela Merkelová

Angela Merkelová

Češi pocítí odchod Merkelové i na svých peněženkách. Ještě více jim zdraží elektřina či plyn

Ekonomika Komentář

Komentář Lukáše Kovandy: Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz dnes střídá Angelu Merkelovou a přijde s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.

Angela Merkelová

Německo čeká až pět měsíců přísných opatření, připravuje se na masové očkování

Aktuality

Němci by se měli připravit na čtyři až pět měsíců přísných opatření proti šíření koronaviru a neměli by očekávat rozvolnění nynějších pravidel. V rozhovoru s nedělníkem Bild am Sonntag to řekl ministr hospodářství Peter Altmaier. Německo plánuje v prosinci zřídit stovky center po celé zemi, aby se připravilo na hromadné očkování proti koronaviru, napsal nedělník Welt am Sonntag. Země za uplynulých 24 hodin ohlásila 16.947 nových případů nákazy koronavirem. Počet mrtvých s nemocí covid-19 se zvýšil o 107. Informoval o tom dnes berlínský Institut Roberta Kocha (RKI).

Emmanuel Macron

To je vydírání Evropy, znělo Bruselem. Merkelová s Macronem odešli z jednání náhle a v podráždění

Ekonomika

KOMENTÁŘ LUKÁŠE KOVANDY: Potenciálně přelomový bruselský summit ani po sobotních pozdně večerních jednáních dohodou nekončí. Evropští lídři tak mají k dobru ještě neděli. Dnes už musí s dohodou vyrukovat, pokud chtějí zabránit otřesu na burzách a finančních trzích. Pokud se dohodnou, jde o zásadní milník evropské integrace, neboť by se tím poprvé ustavila dluhová unie.

Angela Merkelová

Aktuality

Merkelová: Evropa se v současnosti není schopna sama bránit

Evropa není v současnosti schopná se sama bránit, a je proto odkázaná na transatlantické spojenectví, je přesvědčena německá kancléřka Angela Merkelová. Šéfka německé vlády, podle níž Evropa musí převzít více zodpovědnosti, to dnes řekla v projevu ve Spolkovém sněmu. Slíbila také, že Německo do začátku 30. let zvýší své výdaje na obranu na dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP).

Angela Merkelová

Německo bude dělat vše pro brexit s dohodou, uvedla Merkelová

Aktuality

Německá vláda se podle kancléřky Angely Merkelové (CDU) bude do poslední chvíle snažit, aby se brexit uskutečnil s dohodou. Spolková republika je ale připravena i na opačnou možnost. Merkelová to dnes, tedy přesně 50 dní před plánovaným datem vystoupení Británie z Evropské unie, řekla v projevu před Spolkovým sněmem.

Angela Merkelová

Brexit: Německo se připravuje na všechny scénáře

Ekonomika

Německo se připravuje na všechny scénáře brexitu, včetně možnosti vystoupení Británie z osmadvacítky bez dohody s Evropskou unií, řekla dnes v projevu před poslanci německá kancléřka Angela Merkelová (CDU). Zároveň ale vyjádřila přesvědčení, že čas na uzavření uspokojivé dohody ještě je.

Angela Merkelová

Evropa potřebuje vůdce. Angela Merkelová je nyní pouhým symbolem

Aktuality

Současná politická krize v Německu se zatím nijak nedotkla zbylých států Evropské unie, nicméně pokud nastane konec vládnoucí éry Angely Merkelové, Evropu čeká pravděpodobně krize. Víc než kdy jindy je potřeba v EU lídra, bez německé kancléřky však už mnoho možností nezbývá. Pomocnou ruku mohla podat Velká Británie, ta však již opouští pro někoho potápějící se loď.

Angela Merkelová

Kolísavé euro a tři možnosti Angely Merkelové

Aktuality

Německá kancléřka Angela Merkelová zřejmě nedokáže sestavit novou vládu poté, co v neděli skončily debaty o vytvoření koalice. Německá Svobodná demokratická strana (FDP) se rozhodla jednání opustit, protože strategické prohlášení podle zástupců strany nezahrnovalo přijatelná řešení řady klíčových témat - od situace s uprchlíky po životní prostředí a energetiku. Informuje Steen Jakobsen, hlavní ekonom a CIO Saxo Bank.

Ilustrační fotografie

Ekonomika

Co přinesla Německu Angela Merkelová v oblasti ekonomické reformy?

Je neoddiskutovatelné, že Německo má obrovsky silné stránky zahrnující nízkou míru nezaměstnanosti (5,6 % na celostátní úrovni a v Bavorsku dokonce jen 3 %), úvěrové hodnocení AAA, a řadu nadnárodních firem, které fungují po celém světě. Na druhé straně však stojí fakt, že německá ekonomika je v podstatě „nefunkční“. Informuje Christopher Dembik, vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži.

Vladimír Putin

Chcete znát platy nejmocnějších lidí na Zemi?

Daně a mzdy

Americká televize CNN nedávno zveřejnila platy největších světových lídrů. Nechybí mezi nimi například americký prezident Barack Obama, ruský prezident Vladimir Putin nebo německá kancléřka Angela Merkelová.

Angela Merkelová

Aktuality

Jak dopadnou ostatní země EU po brexitu? Merkelová má o budoucnosti jasno

Britská premiérka Theresa Mayová ve středu 29. března oficiálně oznámí, že chce ukončit členství země v Evropské unii. Očekává se, že premiérka požádá dopisem o aktivaci článku 50 lisabonské smlouvy o EU a následně předstoupí před britský parlament. Německá kancléřka Angela Merkelová se domnívá, že brexit zůstane jediným exitem a že už žádná země blok neopustí.

Angela Merkelová

Proč Merkelová pozvala uprchlíky?

Aktuality

V roce 2013 si německá kancléřka Angela Merkelová zlomila kyčel při lyžování ve švýcarském Svatém Mořici a lékaři jí nařídili odpočinek, připomíná politolog Matt Qvortrup v komentáři pro server Los Angeles Times. Profesor z Coventry University podotýká, že nudící se politička tehdy sáhla po patnáctisetstránkové knize "Transformace světa" od německého historika Jürgena Osterhammela, která ukazuje, že nejúspěšnější ekonomiky 19. století hájily otevřený trh a liberální imigrační zákony, přičemž taková politika urychlila technologický pokrok.

Angela Merkelová

Merkelová ztrácí svou pozici a sílu. Evropští politici se kloní k Putinovi

Aktuality

Německá kancléřka Angela Merkelová ztrácí svou pozici a sílu, protože někteří evropští politici se otevřeně přidávají na stranu ruského prezidenta Vladimira Putina a protože se od své vůdkyně kvůli migrační politice obrací dokonce i německé obyvatelstvo. Právě tak shrnuje současnou pozici kancléřky server Express.

Angela Merkelová

Jak skončí Merkelová? Nikdy nebyla tak slabá a zranitelná

Aktuality

Tématem berlínského útoku se zabývá také úterní editorial britského listu The Telegraph. Ten se zaměřuje na to, jaký dopad bude tento teroristický útok spáchaný migrantem z Blízkého východu. Podle deníků nebyla Angela Merkelová nikdy tak slabá zranitelná, jako je nyní.

Summit G7 v Německu, Angela Merkelová

Aktuality

IS se přihlásil k útoku v Berlíně. Lidé zuří: Může za to Merkelová

IS se prohlásil zodpovědným za teroristický útok v Berlíně, při kterém náklaďák vjel do návštěvníků vánočních trhů. Podle Washington Times to tvrdí irácká Popular Mobilization Force, iráckým státem podporovaná vojenská organizace vzniklá za účelem boje s IS. Útok přišel týden poté, co IS hrozila masakry na vánočních trzích a událostech.

Summit G7 v Německu, Angela Merkelová

Ostrá kritika Merkelové z Rakouska. Tohle se jí nebude líbit

Aktuality

Německá kancléřka Angela Merkelová zřejmě vstoupí svým výrokem "Zvládneme to" do dějin. Ačkoliv ale Německo migrační krizi zatím nějakým způsobem doposud opravdu zvládalo, podle Rakouska je nyní konec. Dál už její slova prý neplatí.

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy