Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo bude dělat vše pro brexit s dohodou, uvedla Merkelová

Angela Merkelová
Angela Merkelová
Foto: g7germany.de

Německá vláda se podle kancléřky Angely Merkelové (CDU) bude do poslední chvíle snažit, aby se brexit uskutečnil s dohodou. Spolková republika je ale připravena i na opačnou možnost. Merkelová to dnes, tedy přesně 50 dní před plánovaným datem vystoupení Británie z Evropské unie, řekla v projevu před Spolkovým sněmem.

"Pořád máme všechny šance dosáhnout uspořádaného brexitu a německá vláda se bude až do posledního dne zasazovat za to, aby to bylo možné. Ale řeknu také, že jsme připraveni i na neuspořádaný brexit," nechala se slyšet německá kancléřka.

Poznamenala také, že po vystoupení tohoto důležitého člena společenství bude mít Evropská unie hned přede dveřmi ekonomického konkurenta, a to navzdory tomu, že půjde o zemi, s níž bude chtít mít nadále úzké a přátelské vztahy.

Témata:  Brexit Angela Merkelová Německo Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

27. dubna 2026 14:04

Chudárek: Nezávislost České televize ohrožena není, problém je jinde

Nezávislost České televize podle jejího šéfa Hynka Chudárka aktuálně ohrožena není. Skutečné riziko však vidí v nestabilních a nepromyšlených změnách financování a legislativy, které by mohly fungování veřejnoprávního média zásadně narušit.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy