Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ostrá kritika Merkelové z Rakouska. Tohle se jí nebude líbit

Summit G7 v Německu, Angela Merkelová
Summit G7 v Německu, Angela Merkelová
Foto: g7germany.de

Německá kancléřka Angela Merkelová zřejmě vstoupí svým výrokem "Zvládneme to" do dějin. Ačkoliv ale Německo migrační krizi zatím nějakým způsobem doposud opravdu zvládalo, podle Rakouska je nyní konec. Dál už její slova prý neplatí.

Slova německé kancléřky Angely Merkelové "Dokážeme to" považuje v případě uprchlické krize rakouský spolkový kancléř Christian Kern za překonaná. Prozradil to pro úterní vydání německého deníku Bild.

Dodal, že tato slova je potřeba vidět v kontextu tehdejší situace. Německo však mezitím vrátilo například do Rakouska více než 12.000 migrantů. Kern ale zároveň ujistil, že nesdílí kritiku šéfa vídeňské diplomacie Sebastiana Kurze na adresu politiky německé kancléřky.

"Jsem Angele Merkelové vděčný za dohodu o uprchlících s Tureckem. Bez této dohody by v tomto roce přišlo přes balkánskou trasu podstatně více lidí," prohlásil Kern a poznamenal, že z opatření podél této trasy těžilo výrazně i Německo.

Kern také varoval před účastí pravicově-populistických stran v národních vládách a poznamenal, že tyto strany těží především z problematiky uprchlíků. Chápe, že je volí lidé z obavy, že život jejich dětí nebude lepší než jejich samotný, přičemž si dokáže představit i podobný rozmach Alternativy pro Německo (AFD), jako je tomu v Rakousku v případě tamních svobodných z FPÖ.

Témata:  Angela Merkelová Rakousko

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 16:13

Británie následuje USA se sankcemi. Mají zabránit Rusku vést válku proti Ukrajině

Spojené království ve čtvrtek oznámilo desítky nových sankcí, jejichž cílem je zabránit Rusku vést válku proti Ukrajině, včetně sankcí zaměřených na hlavní moskevskou burzu. A to den poté, co Washington oznámil podobná opatření.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy