Uspořit nemalé peníze lze i v běžném životě. Zkuste naše tipy

PR článek - Řada lidí si myslí, že v běžném životě nejde moc šetřit. A tak je jejich rozpočet zbytečně napjatý a někdy dokonce dochází k tomu, že jim peníze chybí. My se podíváme na to, že úspory možné jsou. A mohou být i celkem vysoké, když se ví, jak na to. A všechny mají jedno společné. Týkají se běžného života, každého z nás.

Ilustrační fotografie
reklama

Nač kupovat vždy něco nového?

Mnoho lidí žije v přesvědčení, že v případě problémů je nutné vždy koupit nový kus. Tedy novou věc. Ta je však o poznání dražší než případná možnost opravy, která zajistí, že věc bude sloužit ještě další dlouhou dobu. A nemusí se jednat jenom o opravy. Příkladem je kvalitní nabíječka autobaterií. Řada lidí si myslí, že když má s akumulátorem ve voze problémy, že ho musí vyhodit a zda drahé peníze si musí koupit nový. To je velký omyl. Obvykle mu chybí jenom dostatek energie. A tak stačí pořídit nabíječku, podstatně levnější než nový akumulátor, a ten můžete následující roky vždy jenom dobíjet. S náklady pár korun za odebranou energii.

Naučte se šetřit své věci

Další bod, jak šetřit, se týká péče o své věci. Je jedno, o jaké se jedná. Ke všem byste se měli chovat šetrně a u všech byste se měli starat o to, aby vypadaly stále jako nové. Proč? Jelikož přijde čas, kdy je budete chtít prodat. A každý, kdo někdy něco prodával, na tom pochopitelně chtěl vydělat co nejvíce. Když budou v dokonalém stavu, budete z toho profitovat hned dvojnásobně:

  • Získáte více zájemců
  • Budete moct prodat za vyšší cenu

A potom je tu ještě třetí profit. Když se o danou věc budete starat, jak máte, tak ji můžete o to déle používat. Navíc se při šetření svých věcí není nutné nijak omezovat. Třeba nové potahy do auta zajistí, že budete šetřit původní čalounění. Až se jednou rozhodnete auto poslat dále, jistě si budoucí zájemce získáte právě na kvalitu interiéru. Nehledě na fakt, že u řady starších aut se na kvalitu čalounění dokonce zaměřují i stanice STK a v některých případech tento fakt dokonce zmiňují ve výčtu problémů.

Nakupujte kvalitu

Mnoho lidí jde často slepě jenom za cenou a už je nezajímá to, jaká je kvalita zboží, které kupují. Toto si ukážeme na příkladu. Na situaci, kdy se rozhodnete vybrat pánské mikiny. Buď koupíte něco levného z tržnice, co vám vydrží pár měsíců. Nebo investujete do kvality, která vám klidně vydrží roky. V konečném součtu zjistíte, že investicí do kvalitního zboží jste v následujících letech ušetřili celkem nemalou cenu peněz. A jak kvalitu, jakéhokoliv produktu ověřit? Zajímejte se o:

  • Značku
  • Materiálové zpracování
  • Recenze majitelů

Naučte se nakupovat ve slevách

To, že se zaměříte na nákup kvalitních věcí, neznamená, že za ně musíte platit více, než je nutné. Stejnou věc lze dnes koupit v řadě odchodů a v každém stojí jinou sumu. Proč platit více pouze za to, že má konkrétní prodejce vyšší marži? Sami se přesvědčte o tom, jak levně se dají koupit třeba populární elektrické motorky pro děti. Jestliže jste si vždy mysleli, že jsou mimo váš rozpočet, bylo to dost možná spojeno jenom tím, že jste ty stejné viděli za cenu mnohonásobně vyšší, než je tato.

Naučte se plánovat

Dělat věci na poslední chvíli, to se moc nevyplácí. Je řada odvětví, kde to platí dvojnásob. Příkladem je cestování. Nejenom, že při nákupu na poslední chvíli na vás zbude už jenom to nejhorší. Ale často last minute ceny nedosahují hodnot, jako v případě first minute nákupu. A to platí jak o kompletních zájezdech, tak o příkladech, kdy se rozhodnete rezervovat apartmány Liptov. Nákupem nebo objednávkou v ten pravý čas se dá také zajímavě ušetřit. A opět připomínáme, že naplánovat si něco s předstihem není nic, což by bylo pro člověka komplikované.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky