Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Díky srovnání půjček ušetříte na úrocích

Srovnání půjček
Srovnání půjček
Foto: stockphotosecrets.com

Hledání půjčky se jeví v dnešní době snad až příliš snadné. Reklamy na ty stoprocentně nejvýhodnější půjčky na nás útočí na každém rohu. Jak ovšem nejlépe poznat, že ta či ona půjčka je skutečně výhodná a nejedná se pouze o marketingové plané řeči? (PR článek)

K ruce máte nejenom svůj selský rozum, ale také mnoho moderních nástrojů. Mezi nimi i online srovnávače půjček. Poradíme vám, jaké informace jsou pro vás při vyhledávání půjček nejdůležitější a jak se vyznat v tom, co vám srovnávače poradí.

Mějte jasno v tom, jakou půjčku hledáte

Ne každá půjčka si je rovna a pro půjčku na pár tisíc nemusíte procházet dlouhým procesem dokládání příjmů u banky. Pro ty, kteří hledají středně velké (desítky tisíc) úvěry jsou ideální například spotřebitelské půjčky na cokoliv co potřebujete od dovolené po vánoční dárky. Ve chvíli, kdy si uděláte pořádek a jasno ve vlastních financích a zjistíte, jakou sumu opravdu nutně potřebujete, pak teprve přistupte ke hledání půjčky správného druhu. V opačném případě hrozí, že přestřelíte nebo podceníte vaše potřeby. I zdánlivě výhodná půjčka vás pak dokáže dostat do potíží.

RPSN je stěžejní

Většina lidí se nejdříve dívá na úrok a pravda je, že srovnání půjček vám pomůže najít výhodné úvěry s nejnižším úrokem. Mnohem důležitější je RPSN neboli roční procentní sazba nákladů. RPSN je procentuální podíl z půjčené částky, který zaplatíte za jeden rok splácení. Nejedná se však pouze o úrok, ale zahrnuje i nejrůznější administrativní poplatky spojené se správou půjčky. Čím nižší RPSN, tím lépe a naopak. RPSN, které se blíží stanovenému úroku je znakem, že poskytovatel půjčky je solidní a nechce vás zbytečně odírat na poplatcích.

Nepřeskakujte podmínky

Našli jste tu nejvýhodnější půjčku právě pro vás a ejhle, srovnávač vám umožní rovnou v pohodlí domova vyplnit online formulář. Hurá do toho...anebo ne? Předtím, než skočíte do nového úvěru po hlavě, si ověřte jeho výhodnost důkladným přečtením všech podmínek s půjčkou spojených. Nezřídka dojde k tomu, že záludné části textu o podmínkách se nacházejí zahrabané pod desítkami zdánlivě zbytečných bodů.

Nepříjemné překvapení pak přijde ve chvíli, kdy porušíte podmínky způsobem, o kterém sami nemáte ponětí. Nebo se vám při zmeškání platby i o jeden den náhle zvýší RPSN, a to někdy až o tisícovky procent. Z půjčky, kterou srovnávač našel jako nejvýhodnější, se naráz stane noční můra. Srovnávače jsou skvělým nástrojem pro nalezení výhodné půjčky, nezapomínejte však nikdy na potenciální rizika a dobře se o vybraných nabídkách informujte.

Témata:  půjčky PR článek

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:43

Francii hrozí dluhová krize, varuje tamní ministr financí. Současně hrozí další zhoršení ratingu

Francii hrozí dluhová krize, pokud v blížících se parlamentních volbách zvítězí partaj Marine Le Penové. Varuje ministr financí Bruno Le Marie. Jeho výrok je sice politicky motivovaný a má vystrašit francouzské voliče, zároveň je však logicky doznáním, že Emmanuel Macron a jeho kabinet, do nějž Le Marie patří, nedokázali dluh druhé největší ekonomiky eurozóny ani po letech vládnutí dostat na udržitelnější dráhu vývoje. Pokud by se tak stalo, ani Le Penová by nemohla veřejné finance rozhodit natolik, že nastane dluhová krize – a ani by o tom nemohlo být soudné řeči, byť v předvolebním zápolení. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Hypoteční sazby rostou: Co ovlivňuje aktuální nabídku na trhu?

V prvních měsících roku jsme zaznamenali pokles úrokových sazeb, nejnižší dosáhla 4,29 %. Česká národní banka snížila reposazbu na 5,25 %, ale ceny dlouhodobých zdrojů zabránily dalšímu poklesu sazeb. Banky začaly reagovat zvýšením nabídkových sazeb. Aktuální nejnižší sazba s tříletou a pětiletou fixací je 4,68 %. Průměrná sazba tříletého fixu vzrostla z 5,17 % na 5,28 %