Díky srovnání půjček ušetříte na úrocích

Hledání půjčky se jeví v dnešní době snad až příliš snadné. Reklamy na ty stoprocentně nejvýhodnější půjčky na nás útočí na každém rohu. Jak ovšem nejlépe poznat, že ta či ona půjčka je skutečně výhodná a nejedná se pouze o marketingové plané řeči? (PR článek)

Srovnání půjček
reklama

K ruce máte nejenom svůj selský rozum, ale také mnoho moderních nástrojů. Mezi nimi i online srovnávače půjček. Poradíme vám, jaké informace jsou pro vás při vyhledávání půjček nejdůležitější a jak se vyznat v tom, co vám srovnávače poradí.

Mějte jasno v tom, jakou půjčku hledáte

Ne každá půjčka si je rovna a pro půjčku na pár tisíc nemusíte procházet dlouhým procesem dokládání příjmů u banky. Pro ty, kteří hledají středně velké (desítky tisíc) úvěry jsou ideální například spotřebitelské půjčky na cokoliv co potřebujete od dovolené po vánoční dárky. Ve chvíli, kdy si uděláte pořádek a jasno ve vlastních financích a zjistíte, jakou sumu opravdu nutně potřebujete, pak teprve přistupte ke hledání půjčky správného druhu. V opačném případě hrozí, že přestřelíte nebo podceníte vaše potřeby. I zdánlivě výhodná půjčka vás pak dokáže dostat do potíží.

RPSN je stěžejní

Většina lidí se nejdříve dívá na úrok a pravda je, že srovnání půjček vám pomůže najít výhodné úvěry s nejnižším úrokem. Mnohem důležitější je RPSN neboli roční procentní sazba nákladů. RPSN je procentuální podíl z půjčené částky, který zaplatíte za jeden rok splácení. Nejedná se však pouze o úrok, ale zahrnuje i nejrůznější administrativní poplatky spojené se správou půjčky. Čím nižší RPSN, tím lépe a naopak. RPSN, které se blíží stanovenému úroku je znakem, že poskytovatel půjčky je solidní a nechce vás zbytečně odírat na poplatcích.

Nepřeskakujte podmínky

Našli jste tu nejvýhodnější půjčku právě pro vás a ejhle, srovnávač vám umožní rovnou v pohodlí domova vyplnit online formulář. Hurá do toho...anebo ne? Předtím, než skočíte do nového úvěru po hlavě, si ověřte jeho výhodnost důkladným přečtením všech podmínek s půjčkou spojených. Nezřídka dojde k tomu, že záludné části textu o podmínkách se nacházejí zahrabané pod desítkami zdánlivě zbytečných bodů.

Nepříjemné překvapení pak přijde ve chvíli, kdy porušíte podmínky způsobem, o kterém sami nemáte ponětí. Nebo se vám při zmeškání platby i o jeden den náhle zvýší RPSN, a to někdy až o tisícovky procent. Z půjčky, kterou srovnávač našel jako nejvýhodnější, se naráz stane noční můra. Srovnávače jsou skvělým nástrojem pro nalezení výhodné půjčky, nezapomínejte však nikdy na potenciální rizika a dobře se o vybraných nabídkách informujte.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky