Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Král exekutorů končí. Vaz mu zlomilo vloupání k dlužníkovi

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: exekuce-nemovitosti.cz

Postrach českých dlužníků, král exekutorů, mistr kontroverzních praktik. Tak většina veřejnosti zná Tomáše Vránu z Přerova. Nyní, rezignoval, zřejmě pod tlakem ministra Pelikána, který na něj před časem podal kárnou žalobu.

O odchodu exekutora informoval deník Právo. Před třemi a půl měsíci na Vránu podal žalobu současný ministr spravedlnosti Robert Pelikán. A to kvůli porušení domovní svobody. Vránovi zaměstnanci měli bez oprávnění udělat prohlídku nových zájemců o dům přímo v domově dlužníka, bez jeho vědomí. Do objektu se měli dostat násilím. Jejich oběť si stěžovala ministrovi.

Vrána ale vidí důvody jinde: „Rozhodl jsem se pro tento krok po zralé úvaze. Jsem již unaven neustálým mediálním tlakem a útoky vůči mé osobě,“ vysvětluje Vrána a dodává: „Od samého počátku exekutorského úřadu se snažím pracovat tak, abych v maximální míře přispěl k co nejvyšší vymahatelnosti neuhrazených pohledávek. Dnešní doba však není těmto snahám příznivě nakloněna.“

Vránův úřad byl velmi aktivní po celé republice, často také porádal dražby a prodeje zabavených věcí. Právě jeho působení po celé zemi zřejmě vyvolalo požadavek na místní příslušnost exekutorů, která je před zavedením. Za čtrnáct let práce měl Vrána provést téměř milion exekucí.

Témata:  exekuce

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy