Trh s půjčkami vázne, banky samy navyšují úvěry na kreditních kartách

Tuzemské bankám se nedaří rozhýbat půjčky, a některé jako GE Money Bank a Citibank, se teď rozhodly pro agresivní způsob prodeje. Na už vydaných kreditních kartách zvyšují úvěrové limity. Pokud se nabídka neodmítne, zvýší se úrokový rámec. Informují o tom pondělní Hospodářské noviny (HN).

Diskuse: 1

reklama

Například GE Money Bank poslala začátkem září klientům nabídku, že jim o padesát procent zvýší úvěr na kreditní kartě. Vložený text, který vypadá jako reklamní leták, uvádí, že když klient nabídku do 17. září neodmítne, limit se mu do 19. září zvýší. Jde o běžný dopis a lhůta běží, i když je člověk třeba na dovolené a nemohl ho přečíst. Citibank jde ještě dál. Klienty informuje přes esemesky, že se jim limit na kartě už zvýšil.
 
Od krize, která vzala lidem chuť k zadlužování, růst spotřebitelských půjček zpomalil a letos dokonce jejich objem bankám klesl. Daniel Hůle ze společnosti Člověk v tísni upozorňuje, že banky sázejí na to, že klienti zvýšení limitu většinou neodmítnou: "Nutí je víc si půjčovat a platit víc na úrocích."
 
Zvýšení limitu může zkomplikovat i další půjčku. "Běžně se s tím setkáváme při prodeji hypoték. Někteří klienti musí kreditní kartu zrušit, aby ji dostali," říká Libor Ostatek z firmy Golem Finance, která prodává hypotéky bank.
 
Právník Petr Scholz z kanceláře finančního arbitra ČR označil praktiku za nežádoucí a možná i v rozporu se zákonem. "Instituce vybízejí určitou skupinu lidí k většímu zadlužování," řekl Scholz.

Loading...
Témata: půjčky

Diskuze: Trh s půjčkami vázne, banky samy navyšují úvěry na kreditních kartách

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky