Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pojišťovny počítají s okamžitými výplatami záloh klientům postiženým bouřkami

Tornádo na Moravě (24.6.2021)
Tornádo na Moravě (24.6.2021)
Foto: HZS Jihomoravského kraje

Pojišťovny ustanovily kvůli silným čtvrtečním bouřkám speciální krizové štáby a posilují týmy likvidátorů. Počítají s okamžitou výplatou záloh poškozeným klientům, uvedla dnes Česká asociace pojišťoven (ČAP) v tiskové zprávě.

Při pomoci klientům u katastrofických škod nastupují pravidla zrychlené likvidace, uvedla asociace. "Počítáme s okamžitými výplatami záloh všem postiženým klientům, z nichž někteří doslova přišli o všechno," ujistila.

Pojišťovny podle ČAP aktivují a posilují mobilní týmy likvidátorů a všechny zaměstnance, kteří mohou pomoci. Lidé poškození bouřkami ale nemusí na příjezd likvidátorů čekat, a mohou začít odklízet škody rovnou. Je ale třeba, aby předtím pořídili alespoň základní dokumentaci rozsahu škod prostřednictvím fotografií nebo videa.

Lidé se podle asociace nemusí obávat, že by škody způsobené tornádem pojišťovny neproplácely. Škody způsobené tornádem jsou připraveny plně hradit, a to z pojistek pokrývajících škody z přírodních katastrof způsobených silným větrem. "Škody po tornádu jsou tedy zcela likvidní," ujistila ČAP.

Témata:  pojišťovny Tornádo na Moravě (24.6.2021) Česko

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:57

Spoření na důchod: Jak si díky penzijnímu spoření snížit daňový základ

Plánovaná důchodová reforma počítá s postupným zhoršováním výpočtu starobního důchodu a poklesu náhradového poměru při odchodu do starobního důchodu. Vlastní spoření a investování na důchod bude ještě důležitější, než je tomu nyní. Zodpovědní občané si přitom mohou díky penzijnímu spoření snižovat daňový základ. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy