Pojišťovny počítají s okamžitými výplatami záloh klientům postiženým bouřkami

Pojišťovny ustanovily kvůli silným čtvrtečním bouřkám speciální krizové štáby a posilují týmy likvidátorů. Počítají s okamžitou výplatou záloh poškozeným klientům, uvedla dnes Česká asociace pojišťoven (ČAP) v tiskové zprávě.

Tornádo na Moravě (24.6.2021)
reklama

Při pomoci klientům u katastrofických škod nastupují pravidla zrychlené likvidace, uvedla asociace. "Počítáme s okamžitými výplatami záloh všem postiženým klientům, z nichž někteří doslova přišli o všechno," ujistila.

Pojišťovny podle ČAP aktivují a posilují mobilní týmy likvidátorů a všechny zaměstnance, kteří mohou pomoci. Lidé poškození bouřkami ale nemusí na příjezd likvidátorů čekat, a mohou začít odklízet škody rovnou. Je ale třeba, aby předtím pořídili alespoň základní dokumentaci rozsahu škod prostřednictvím fotografií nebo videa.

Lidé se podle asociace nemusí obávat, že by škody způsobené tornádem pojišťovny neproplácely. Škody způsobené tornádem jsou připraveny plně hradit, a to z pojistek pokrývajících škody z přírodních katastrof způsobených silným větrem. "Škody po tornádu jsou tedy zcela likvidní," ujistila ČAP.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky