Bouřky v Česku způsobily škody za desítky milionů korun

Silné bouřky, které zasáhly v minulých dnech zejména jižní části Česka, způsobily klientům pojišťoven přes tisíc škod za několik desítek milionů korun. Vyplývá to z vyjádření největších pojišťoven. Nejčastěji bouřky poškodily střechy a přístřešky a lámaly stromy. Pojišťovny předpokládají, že hlášení přibydou po víkendu.

Ilustrační fotografie

"Předpokládáme, že z bouřek, které se na území Česka začaly objevovat ve středu a pokračovaly ve čtvrtek a též během dneška, nám klienti nahlásí asi 1200 škod. Aktuálně jich máme zaregistrováno 556 v předpokládané výši překračující 18 milionů korun," řekl ČTK mluvčí Generali České pojišťovny Jan Marek. Více než polovinu jich podle něj mají na svědomí následky vichřice. Většinu z nich bude řešit z majetkového pojištění.

Poškozená vozidla nahlásila třicítka klientů. Třetinu škod pojišťovna už s klienty vyřešila. Nejvíce škod má hlášeno z jihu republiky, 156 případů z jižní Moravy a 117 pojistných událostí z jižních Čech. "Předpokládáme, že škody budou lidé hlásit také v následujících dnech. Zejména se to týká těch škod, které vznikly na rekreačních objektech a jejich majitelé si je zkontrolují nyní o víkendu," dodal Marek.

Kooperativa eviduje 202 škod za 13 milionů korun. "O žádnou kalamitu tedy prozatím nejde," uvedl mluvčí pojišťovny Milan Káňa. Většinou jde o poškozené střechy a různé přístřešky vichřicí nebo padajícími větvemi a stromy. Asi 33 škod z toho je na vozidlech, také nejčastěji z důvodu padajících větví. Nejvíce škod klienti i Kooperativě nahlásili z Jihočeského a Jihomoravského kraje.

Česká podnikatelská pojišťovna má k dnešnímu dni po bouřkách hlášených na 70 živelních škod v objemu přes tři miliony korun. Hlavními příčinami jsou podle mluvčí pojišťovny Renaty Čapkové vichřice a krupobití.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky