Téma, o kterém se mlčí: Do jakého věku důchodci provozují intimní hrátky?

Milování na vlnách rozkoše ke spokojenému životu patří v každém věku. Jak se nově ukazuje, člověk nikdy není dost starý na to, aby si nemohl "zadovádět". Ale ačkoliv ve společnosti panuje zažitá představa, že seniorů se tyto radovánky už netýkají, opak je pravdou. Jsou nadmíru aktivní i po sedmdesátce.

Ilustrační fotografie

O tom, že milování lidskému tělu a zdraví prospívá, není pochyb. Potvrzuje to i nová studie britské Cambridgeské univerzity, v níž vědci analyzovali údaje týkající lidí v průměrném věku pětašedesáti let.

Účastníci z řad obou pohlaví, kteří se milování oddávají pravidelně a hojně, se celkově cítí lépe, zdravěji a mají radost ze života. To ostatně potvrdili i vědci, kteří uvedli, že časté intimnosti podporují nejen dobrou duševní i tělesnou pohodu, ale snižují pravděpodobnost výskytu některých chorob.

Milování seniorů a obecně starších lidí je ve společnosti dodnes tabu, ve skutečnosti je ale velmi rozšířené, a to bez ohledu na věk. Podle expertů je dokonce naprosto běžné, že i sedmdesátníci mají svůj intimní život. A v tomto věku rozhodně nekončí.

To ostatně potvrzují i lékaři, kteří s odkazem na výzkumy uvádějí, že v tomto věku se intimnostem oddává polovina lidí, bez ohledu na fyzické změny spojené s věkem. Přiznávají sice, že milování ve vysokém věku přináší i jisté fyzické komplikace, nejde ale o nic, co by současná medicína nedokázala vyřešit.

Jak mužské, tak ženské problémy jsou řešitelné i ve vysokém věku a podle lékařů rozhodně nejde o důvod, proč by se kvůli nim lidé měli vzdát intimního života. Italský profesor Vincenzo Mirone doporučuje, aby se lidé v případě komplikací neváhali obrátit na své lékaře. 

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky